W dniach 6-8 września 2023 r. w zabytkowym kompleksie Zakładu Uzdatniania Wody Bielany w Krakowie odbędzie się II Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej #GWiOP2023. Ubiegłoroczny Kongres w pełni potwierdził rosnącą potrzebę uwzględnienia wód opadowych w zarządzaniu bezpieczeństwem powodziowym oraz konieczność zintegrowanego i kompleksowego podejścia do obu tematów przez wszystkie strony procesu inwestycyjnego.
Powodzie miejskie. Fot. Adobe Stock
W ciągu trzech dni kongresu uczestnicy wezmą udział w licznych prelekcjach, panelach dyskusyjnych, warsztatach praktycznych oraz wystawie branżowej. Wydarzenie jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy uznanymi autorytetami naukowymi, doświadczonymi wykonawcami i producentami oraz otwartymi na współpracę inwestorami. Poza merytorycznymi sesjami technicznymi organizatorzy przewidzieli też czas i miejsce na kuluarowe rozmowy i nawiązywanie relacji biznesowych.
Jakie wnioski z powodzi 2021 r. wyciągnęły gminy w Niemczech?
Kongres GWiOP, choć odbywa się w Polsce, przyciąga międzynarodowych ekspertów. Jednym z nich jest dr inż. Mirko Salomon, przedstawiciel IKT – Institut für Unterirdische Infrastruktur gGmbH, który wystąpi z referatem: „Życie z powodzią w mieście: Ciągły proces uczenia się dla lokalnych gmin i wnioski wyciągnięte z wydarzeń w Niemczech w 2021 r.” dr inż. Mirko Salomon, ITK
W 2021 r. intensywne opady w Niemczech po raz kolejny potwierdziły, że powodzie mogą powodować katastrofalne szkody w dużych, średnich i małych miastach. Jednak pomimo kilku już istniejących strategii zorientowanych na zagrożenia, do tej pory nadal brakuje zintegrowanych podejść do faktycznego zapobiegania negatywnym skutkom wywołanym przez intensywne opady deszczu.
Gminy na całym świecie wciąż uczą się na podstawie ostatnich wydarzeń i istnieje ogólna potrzeba zbadania nowych technik i wytycznych, które mogłyby pomóc zmniejszyć podatność na zagrożenia oraz zwiększyć odporność, zdolności adaptacyjne i zrównoważony rozwój środowisk miejskich, zwłaszcza biorąc pod uwagę już przewidywane przyszłe wyzwania związane ze zmiennością klimatu.
Powódź miejska. Fot. Adobe Stock
W celu wypełnienia tej luki ekspert, który podczas powodzi sztormowej w Niemczech w 2021 r. był bezpośrednio zaangażowany jako organizator w pomoc w nagłych wypadkach związanych z czyszczeniem zabrudzonych kanałów i konstrukcji kanalizacyjnych, przedstawi wyniki projektu badawczego „Lista kontrolna dla kanalizacji w przypadku ulewnych deszczy”, który został przeprowadzony przez Instytut Infrastruktury Podziemnej IKT.
Wiedza – Biznes – Atrakcje: pełne oblicze Kongresu GWiOP
Tradycyjnie, drugiego dnia kongresu odbędzie się uroczysta gala rozdania Tytanów – prestiżowych nagród inżynieryjnych od kilkunastu lat przyznawanych w kategorii Produkt Roku oraz Realizacja Roku branży gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej.
Jedną z kluczowych atrakcji eventu będzie także wycieczka techniczna, podczas której uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić unikatową, nowo otwartą mobilną przepompownię Kraków Lesisko oraz obiekty hydrotechniczne największej zapory wodnej w Polsce – w Dobczycach.
Kongres, podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się w formule hybrydowej, co oznacza, że można wziąć w nim udział na miejscu lub online za pośrednictwem platformy AkademiaInzynieria.com
Zapraszamy do REJESTRACJI przez STRONĘ KONGRESU.
Przeczytaj także: Mądre gospodarowanie wodami i ochrona przeciwpowodziowa to nasze najważniejsze obowiązki w dobie zmian klimatu
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.