• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Czy Unia Europejska wspiera finansowo sektor gospodarowania wodami?

Opublikowano: 24-08-2023 Źródło: inzynieria.com

W dniach 6-8 września odbędzie się II Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej #GWiOP2023. W zabytkowym Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany w Krakowie spotkają się wybitni uczeni, doświadczeni praktycy, przedstawiciele jednostek centralnych, samorządowych oraz reprezentanci firm zaangażowani w sprawy skutecznego gospodarowania wodami opadowymi i roztopowymi oraz ochrony przeciwpowodziowej. Jedną z prelegentek będzie Tereza Hoffmannová, ekspertka pozyskiwania dotacji i poszukiwania źródeł inwestycji.


Fundusze Unijne na gospodarowanie wodami. Fot. Adobe Stock Fundusze Unijne na gospodarowanie wodami. Fot. Adobe Stock

W ciągu trzech dni kongresu uczestnicy wezmą udział w licznych prelekcjach, panelach dyskusyjnych, warsztatach praktycznych oraz wystawie branżowej. Wydarzenie jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy uznanymi autorytetami naukowymi, doświadczonymi wykonawcami i producentami oraz otwartymi na współpracę inwestorami. Poza merytorycznymi sesjami technicznymi organizatorzy przewidzieli też czas i miejsce na kuluarowe rozmowy i nawiązywanie relacji biznesowych. 

Oszczędność pomaga pozyskać fundusze 

Możliwości oszczędnego gospodarowania wodą nie są w pełni wykorzystane w Unii Europejskiej. Unijni prawodawcy mają świadomość tego problemu, dlatego przeciwdziałanie skutkom zmian klimatu, w szczególności takim jak niedobór wody i susze, jest jednym z priorytetów unijnej polityki regionalnej. Nowe ramy prawne przewidują inwestycje w infrastrukturę związaną z gospodarką wodną (magazynowanie, dystrybucja, przetwarzanie), czyste technologie umożliwiające oszczędne gospodarowanie wodą oraz środki zapobiegania ryzyku.

Tereza Hoffmannová. Fot. zdravotnickydenik.cz Tereza Hoffmannová. Fot. zdravotnickydenik.cz

Tereza Hoffmannová jest dyrektorem zarządzającym w Pure Ventures, czeskiej firmie, która zapewnia kompleksowe doradztwo i wsparcie w zakresie inwestycji oraz przygotowuje plany inwestycyjne dla rozwoju firm i projektów. Na kongresie GWiOP przedstawi referat o możliwościach finansowania działań mających na celu oszczędność wody. Tematem przewodnim prezentacji będzie przedstawienie możliwości wykorzystania funduszy unijnych w celu zapewnienia oszczędności i optymalizacji zużycia wody.

Wiedza – Biznes  – Atrakcje: pełne oblicze Kongresu GWiOP

Tradycyjnie, drugiego dnia kongresu odbędzie się uroczysta gala rozdania Tytanów – prestiżowych nagród inżynieryjnych przyznawanych w kategorii Produkt Roku oraz Realizacja Roku branży gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej.

Jedną z kluczowych atrakcji wydarzenia będzie także wycieczka techniczna, podczas której uczestnicy - obok mobilnej przepompowni Kraków Lesisko - zwiedzą także obiekty hydrotechniczne jednej z największych zapór wodnych w Polsce – w Dobczycach.

Kongres, podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się w formule hybrydowej, co oznacza, że można wziąć w nim udział na miejscu lub online za pośrednictwem platformy AkademiaInzynieria.com

Zapraszamy do REJESTRACJI przez STRONĘ KONGRESU.

Przeczytaj także: Remont zapory bez opróżniania zbiornika - nowa metoda

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!