Do udziału w dyskusji zaproszono m.in. przedstawicieli takich instytucji, jak: Ministerstwo Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”. Rozmowy ekspertów będą dotyczyć m.in. tego, jak nowe przepisy prawa wpłyną na rozwój infrastruktury oraz finansowanie eksploatacji systemów odwodnieniowych.

Co jeszcze w programie konferencji?

W programie wydarzenia znajdą się również referaty i dyskusje poświęcone wybranym problemom w zakresie pozyskiwania środków na modernizację i przebudowę systemów odwodnienia. Zaprezentowane zostaną m.in. nowoczesne metody modelowania i projektowania oraz bazy danych, które powinny być stosowane na etapie opracowania koncepcji odprowadzania wód opadowych (obejmujące m.in. adaptację do zmian klimatu). Nie zabraknie również prezentacji nt. stanu prac wdrożeniowych w zakresie projektu realizowanego z IMGW-PIB pn. Polski Atlas Natężeń Deszczów (PANDa). Stanowi on źródło aktualnych informacji o natężeniach deszczów miarodajnych do projektowania oraz modelowania systemów odprowadzania wód opadowych w Polsce. Przedstawione zostaną też przykłady wdrożeń wyników projektu PANDa do zintegrowanych modeli opadowych.

Do kogo adresowana jest konferencja?

Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają gości z zagranicy, posiadających dorobek praktyczny i dużą wiedzę w zakresie problematyki wód opadowych. Przybliżone zostaną najlepsze światowe praktyki dotyczące implementacji systemów ostrzegania o powodziach miejskich oraz redukcji częstości i objętości przelewów burzowych na kanalizacjach ogólnospławnych. W spotkaniu udział wezmą również przedstawiciele administracji publicznej, przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, firm związanych z gospodarką wodno-ściekową oraz reprezentanci świata nauki. 

Więcej na stronie wydarzenia