Szejk Hamdan Bin Rashid Al Maktoum, wiceminister Dubaju, minister finansów i jednocześnie prezydent Dubaju zatwierdził 350 mln USD na realizację pierwszego etapu dużego projektu, mającego na celu gromadzenie oraz przesyłanie wód podziemnych i opadowych. W tym celu zostaną zbudowane m.in. dwa tunele o długości 10,5 km każdy.
Fot. Pixabay
Tunele będą mieć po 10 m średnicy i zostaną posadowione na głębokości od 40 m do 50 m. Zbudowana w ramach projektu infrastruktura będzie obsługiwać obszar lotniska Al Maktoum, tereny Expo 2020 oraz pobliskie kompleksy miejskie, obejmujące łącznie powierzchnię około 400 km2.
Drugi etap projektu jest na razie rozpatrywany. Jeśli zostanie zatwierdzony, łączny koszt realizacji całego przedsięwzięcia wzrośnie do 680 mln USD.
Wody deszczowe i podziemne nowymi przewodami będą prowadzone do Zatoki Perskiej. Zgodnie z założeniami projektowymi, planowana infrastruktura ma spełniać swoje funkcje przez 100 lat.
Deszcz w Dubaju pada bardzo rzadko, jeśli już jednak się pojawi, opady są gwałtowne i obfite. Systemy odprowadzania wody z ulic istnieją w niewielu miejscach, dlatego woda gromadzi się bardzo szybko. Opady występują głównie w okresie od grudnia do marca.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.