Budowa infrastruktury deszczowej to nie wszystko: wody opadowe można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. W Holandii warzą na deszczówce piwo, polskie szpitale będą nią spłukiwać toalety. Może ona nawadniać ogrody i pola bądź obmywać ulice, o ile wszyscy zaczniemy widzieć ją jako surowiec, a nie odpad.
Czy deszcz to zysk? Fot. Yakobchuk Olena/Adobe Stock
To nie moda z Zachodu, a zwykła konieczność. Już ponad 4 mld ludzi (niemal 2/3 światowej populacji) doświadcza suszy przez co najmniej jeden miesiąc w roku, a 2,1 mld osób żyje, nie mając w domu dostępu do wody zdatnej do picia. Każdego dnia z powodu biegunki wywołanej przez złe warunki sanitarne oraz wodę złej jakości umiera ponad 700 dzieci w wieku poniżej pięciu lat. Światowe zasoby wody się kurczą i jeśli nie sięgniemy po „darmowe” ich uzupełnienie w postaci oczyszczonej deszczówki, będziemy coraz szybciej zmierzać w kierunku nieuchronnej katastrofy.
Dlatego właśnie podczas IV Konferencji GWOR, która odbędzie się już za kilka dni w Zakopanem, usłyszymy prelekcję Mirosławy Chabowskiej z MWiK w Bydgoszczy, pt. Deszcz to zysk! Zapytać, zrozumieć, zastosować. Zapraszamy!
To jednak nie wszystko: Agnieszka Kowalkiewicz ze spółki Gdańskie Wody przedstawi temat KOCHA LUBI SZANUJE – czyli gdańska strategia komunikacji o gospodarowaniu wodami opadowymi. Komunikacja dotycząca deszczówki może mieć bowiem kolosalny wpływ na działania mieszkańców terenu, za który jesteśmy odpowiedzialni.
Szczegółowe informacje nt. Konferencji GWOR oraz formularz rejestracyjny znajdziesz na stronie www wydarzenia.
Przeczytaj także: III Konferencja Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi w Zakopanem [relacja]
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.