Nagrodą jest roczny udział w międzynarodowym programie Copernicus Acceleration, dający szansę zespołowi z Poznania na przekształcenie pomysłu w produkt komercyjny i wdrożenie na rynek. Konkurs, ze względu na trwającą epidemię COVID-19, przeprowadzono online.

Przed ogłoszeniem stanu epidemicznego i związanych z nim restrykcji odbyła się pierwsza część konkursu, obejmująca szkolenia i warsztaty prowadzone przez branżowych ekspertów. To jedyne spotkanie „na żywo”. Dalsze etapy prowadzono na odległość – uczestnicy przesyłali do jury nagrania wideo z prezentacjami swoich pomysłów. Później, podczas telekonferencji, zespoły udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące projektów, a po nich wybrano laureatów hackathonowych zmagań.

Poza nagrodą główną poznański zespół otrzymał dodatkowe wyróżnienie – udział w mentoringu (20 godz.). 10 godz. mentoringu oraz voucher dostępu do serwisu CreoDIAS przypadły w udziale rumuńskiej drużynie AgriSen za pomysł stworzenia platformy do monitorowania pól dla rolników, naukowców i organizacji rządowych.

Przeczytaj także: Warszawa: umowa na budowę kolektora Mokotowskiego Bis