13 listopada tego roku ogłoszono rozporządzenie Rady Ministrów, zgodnie z którym do Ministerstwa Infrastruktury włączono komórki organizacyjne wcześniej obsługujące sprawy działu gospodarka wodna w resorcie klimatu. Jedną z takich jednostek jest Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej-Państwowy Instytut Badawczy (IMGW-PIB).
Fot. kajani/Adobe Stock
Jak w komentarzu na tę korektę napisano na stronie Instytutu, IMGW-PIB realizuje bez zmian swoje cele statutowe i strategię rozwoju do 2025 r. Celem jest zwiększenie konkurencyjności na rynku i dostarczanie możliwie najlepszych prognoz pogodowych. Jedno z głównych wyzwań Instytutu to budowa kompetencji modelowania klimatu ze szczególnym uwzględnieniem skutków zmian klimatu dla Polski.
Mamy jasno postawione zadania, cele, priorytety, strategię oraz konkretne plany w różnych dziedzinach naszej działalności. Realizujemy je z niezwykłą skutecznością, dla społeczeństwa – powiedział nam Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy IMGW-PIB.
IMGW-PIB współpracuje z 1400 specjalistami i ekspertami, posiada m.in. 2000 naziemnych punktów pomiarowych, ponad 850 stacji klimatologicznych i opadowych, ponad 850 wodowskazowych, do tego 63 stacje hydrologiczno-meteorologiczne czy 8 radarów meteorologicznych.
Przeczytaj także: Ważne zmiany w zakresie gospodarki wodnej w Polsce
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.