Projekt skierowany jest to organizacji pozarządowych, które wnioski mogą składać do 26 lutego br. Chętne podmioty w ramach ofert muszą wskazać na swoich działkach co najmniej cztery miejsca pod ogród deszczowy. Dla każdej z lokalizacji należy opracować indywidualny projekt. Prace projektowe mają być poprzedzone konsultacjami ze specjalistami w zakresie tworzenia ogrodów deszczowych. Dokumentacja powinna też zawierać wszelkie opinie i zezwolenia.

Już po wyborze najlepszej propozycji, wykonawca zajmie się wykonaniem przynajmniej dwóch ogrodów deszczowych, utrzymaniem ich przez rok oraz przygotowaniem materiałów multimedialnych, dzięki którym tego typu rozwiązania będzie można promować wśród mieszkańców Lublina.

Oferty należy składać do 26 lutego, ogłoszenie wyników przewidziano na 22 marca br. Prace mają być wykonane do końca 2021 r. Zależy nam, aby w rezultacie projektu działania na rzecz retencji wody w mieście stawały się coraz powszechniejsze, a moda na tworzenie ogrodów deszczowych przeniosła się również na prywatne posesje naszych mieszkańców – mówi Hanna Pawlikowska, dyrektor biura miejskiego architekta zieleni.

Przeczytaj także: Słupsk – część wody opadowej zatrzymają trawniki deszczowe