W Katowicach zakończył się Stormwater Poland 2022. Było to szóste wydarzenie z tego cyklu. W tym roku hasło przewodnie konferencji brzmiało „Czas na deszczówkę”. Serwis inzynieria.com był partnerem medialnym wydarzenia.
Stormwater Poland 2022. Fot. inzynieria.com
Udział w Stormwater Poland 2022 biorą eksperci z dziedziny wód opadowych, przedstawiciele samorządów, a także firm, które na poszczególnych etapach są zaangażowane w planowanie i budowę tego typu infrastruktury.
Konferencja Stormwater Poland 2022, która odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, została podzielona na cztery sesje tematyczne:
-
Wykonane na Śląsku (Made in Silesia)
-
Deszczówka nie musi być ściekiem
-
Inteligentna infrastruktura deszczowa
-
Utrzymanie systemów odwodnienia i retencji.
Podczas konferencji wystąpił m.in. Tadeusz Rzepecki, prezes Tarnowskich Wodociągów, który jest jednocześnie Przewodniczącym Rady Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”. Jego referat dotyczył badań modelowych i ich zastosowania w planowaniu inwestycji w Tarnowie. „Hydrostrateg – pierwszy projekt strategiczny dedykowany wodzie” to z kolei tytuł prelekcji wygłoszonej przez Agnieszkę Tokaj-Krzewską z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Główne obrady w ramach Stormwater Poland 2022 toczyły się 28 i 29 września 2022 r., przy czym we wtorek (27 września) odbył się WaterFolder DAY, czyli pierwsze w Polsce wydarzenie dla projektantów, którzy chcieli poszerzyć swoją wiedzę na temat narzędzi doboru w projektowaniu inwestycji.
Stormwater Poland 2022 – zobacz ZDJĘCIA
W Katowicach nie zabrakło także reprezentantów serwisu inzynieria.com, który jest partnerem medialnym wydarzenia, a także Wydawnictwa INŻYNIERIA, które zagadnieniom związanym z wodami opadowymi i roztopowymi także poświęca sporo uwagi. 7-9 listopada 2022 r. w Krakowie zorganizuje Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej.
W programie Kongresu są praktyczne warsztaty, sesje plenarna i techniczne oraz dwie wycieczki: na zaporę w Świnnej Porębie i po zielono-niebieskiej infrastrukturze w Krakowie.
Kongres odbędzie się w formule hybrydowej: bezpośrednio w Krakowie oraz online za pośrednictwem platformy akademia.inzynieria.com. Więcej informacji na temat programu, prelegentów oraz atrakcji towarzyszących można znaleźć na oficjalnej stronie Kongresu.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.