W Katowicach zakończył się Stormwater Poland 2022. Było to szóste wydarzenie z tego cyklu. W tym roku hasło przewodnie konferencji brzmiało „Czas na deszczówkę”. Serwis inzynieria.com był partnerem medialnym wydarzenia.
Stormwater Poland 2022. Fot. inzynieria.com
Udział w Stormwater Poland 2022 biorą eksperci z dziedziny wód opadowych, przedstawiciele samorządów, a także firm, które na poszczególnych etapach są zaangażowane w planowanie i budowę tego typu infrastruktury.
Konferencja Stormwater Poland 2022, która odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, została podzielona na cztery sesje tematyczne:
-
Wykonane na Śląsku (Made in Silesia)
-
Deszczówka nie musi być ściekiem
-
Inteligentna infrastruktura deszczowa
-
Utrzymanie systemów odwodnienia i retencji.
Podczas konferencji wystąpił m.in. Tadeusz Rzepecki, prezes Tarnowskich Wodociągów, który jest jednocześnie Przewodniczącym Rady Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”. Jego referat dotyczył badań modelowych i ich zastosowania w planowaniu inwestycji w Tarnowie. „Hydrostrateg – pierwszy projekt strategiczny dedykowany wodzie” to z kolei tytuł prelekcji wygłoszonej przez Agnieszkę Tokaj-Krzewską z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Główne obrady w ramach Stormwater Poland 2022 toczyły się 28 i 29 września 2022 r., przy czym we wtorek (27 września) odbył się WaterFolder DAY, czyli pierwsze w Polsce wydarzenie dla projektantów, którzy chcieli poszerzyć swoją wiedzę na temat narzędzi doboru w projektowaniu inwestycji.
Stormwater Poland 2022 – zobacz ZDJĘCIA
W Katowicach nie zabrakło także reprezentantów serwisu inzynieria.com, który jest partnerem medialnym wydarzenia, a także Wydawnictwa INŻYNIERIA, które zagadnieniom związanym z wodami opadowymi i roztopowymi także poświęca sporo uwagi. 7-9 listopada 2022 r. w Krakowie zorganizuje Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej.
W programie Kongresu są praktyczne warsztaty, sesje plenarna i techniczne oraz dwie wycieczki: na zaporę w Świnnej Porębie i po zielono-niebieskiej infrastrukturze w Krakowie.
Kongres odbędzie się w formule hybrydowej: bezpośrednio w Krakowie oraz online za pośrednictwem platformy akademia.inzynieria.com. Więcej informacji na temat programu, prelegentów oraz atrakcji towarzyszących można znaleźć na oficjalnej stronie Kongresu.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.