Kongres to kontynuacja organizowanych wcześniej, cieszących się dużą popularnością konferencji z cyklu Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi. Ubiegłoroczne wydarzenie potwierdziło potrzebę uwzględnienia wód opadowych w zarządzaniu bezpieczeństwem powodziowym oraz konieczność zintegrowanego i kompleksowego podejścia do obu tematów. Uczestnicy, wypełniając specjalne ankiety, byli także zgodni, że Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej powinien być kontynuowany w formule, która sprzyja wielopłaszczyznowej dyskusji, wskazywaniu dobrych praktyk i dzieleniu się wiedzą. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 400 osób - część online za pośrednictwem platformy edukacyjnej akademiainzynieria.com.

W tym roku obrady, w których udział wezmą przedstawiciele wszystkich stron procesu inwestycyjnego, toczyć będą się w zabytkowym, pięknie odrestaurowanym budynku Zakładu Uzdatniania Wody na Bielanach, położonym w najbardziej urokliwej dzielnicy Krakowa, tuż obok Lasu Wolskiego, czyli zielonych płuc stolicy Małopolski.

Ważnym elementem Kongresu będzie uroczysta gala, w trakcie której rozdane zostaną TYTANY. To prestiżowe nagrody, przyznawane są od 2003 r. w kilku obszarach budownictwa. W branży wód opadowych i roztopowych pierwszych laureatów wyłoniono w 2018 r. W tym roku TYTANY zostaną zostaną przyznane w kategoriach Projekt Roku i Produkt roku.

Warto podkreślić, że gala odbędzie się w Zamku w Przegorzałach, z którego rozpościera się niesamowity widok na Wisłę. Ponadto w Zamku, jak i w Hotelu Forest, położonych w samym sercu Lasu Wolskiego, przewidziano noclegi dla uczestników.

Udział w Kongresie będzie można wziąć także online poprzez serwis akademia.inzynieria.com.

Rozpoczęła się już rejestracja na wydarzenie. Kliknij TUTAJ

Więcej szczegółów nt. II Kongresu znajdziesz TUTAJ.

Jak było rok temu? Przeczytaj także: Mądre gospodarowanie wodami i ochrona przeciwpowodziowa to nasze najważniejsze obowiązki w dobie zmian klimatu