7 września, podczas II Kongresu Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej #GWiOP2023 w ramach sesji „Ochrona przeciwpowodziowa”, Agnieszka Gądek, Kierownik Wydziału Planowania i Koordynacji Eksploatacji w Pionie Ochrony przed Powodzią i Suszą RZGW w Krakowie przedstawi referat na temat działań podejmowanych przez Wody Polskie w celu poprawy bezpieczeństwa powodziowego miasta Krakowa.
Zakole Wisły Tyńcu pod Krakowem. Fot. Adobe Stock
W ciągu trzech dni Kongresu uczestnicy wezmą udział w licznych prelekcjach, panelach dyskusyjnych, warsztatach praktycznych oraz wystawie branżowej. Wydarzenie jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy uznanymi autorytetami naukowymi, doświadczonymi wykonawcami i producentami oraz otwartymi na współpracę inwestorami. Poza merytorycznymi sesjami technicznymi organizatorzy przewidzieli też czas i miejsce na kuluarowe rozmowy i nawiązywanie relacji biznesowych.
Wały, opaski brzegowe, wrota przeciwpowodziowe, suche zbiorniki…
Wody Polskie w Krakowie prowadzą szereg zadań inwestycyjnych wzmacniając bezpieczeństwo powodziowe mieszkańców miasta. O konkretnych projektach opowie Agnieszka Gądek, absolwentka Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej (specjalność Inżynieria Wodna i Zarządzanie Zasobami Wodnymi) oraz Uniwersytetu Rolniczego (specjalność Zastosowanie Współczesnych Metod Hydrologii w Inżynierii i Gospodarce Wodnej), która od 2020 r. piastuje stanowisko kierownika Wydziału Planowania i Koordynacji Eksploatacji w Pionie Ochrony przed Powodzią i Suszą RZGW w Krakowie.
Zalany Bieżanów. Fot. UMK
Działania prowadzone na terenie miasta są różnorodne i kompleksowe, tak by możliwie najlepiej zabezpieczyć miasto zarówno przed powodzią, jak również krótkotrwałymi, nawalnymi deszczami – tłumaczy ekspertka. Właśnie zostały zakończone prace na rzece Serafie, gdzie powstała winylowa ściana w postaci opaski brzegowej o wysokości nawet 1 metra, która zabezpieczy mieszkańców Bieżanowa przed nawalnymi opadami – dodaje.
Zabezpieczenia przeciwpwodziowe na rzece Serafie. Fot. MInisterstwo Infrastruktury
Podczas prelekcji będzie można usłyszeć także o etapowej modernizacji wałów przeciwpowodziowych Wisły oraz budowie wrót przeciwpowodziowych w portach Płaszów i Kujawy, które stanowią element domykający system ochrony Krakowa przed powodzią. Prelegentka opowie także o pracach zwiększających zabezpieczenie powodziowe w dolinie rzeki Serafy, czyli suchych zbiornikach: Malinówka 1, Malinówka 2 i Serafa.
Wiedza – Biznes – Atrakcje: pełne oblicze Kongresu GWiOP
Tradycyjnie, drugiego dnia kongresu odbędzie się uroczysta gala rozdania Tytanów – prestiżowych nagród inżynieryjnych przyznawanych w kategorii Produkt Roku oraz Realizacja Roku branży gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej.
Jedną z kluczowych atrakcji wydarzenia będzie także wycieczka techniczna, podczas której uczestnicy - obok mobilnej przepompowni Kraków Lesisko - zwiedzą także obiekty hydrotechniczne jednej z największych zapór wodnych w Polsce – w Dobczycach.
Kongres, podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się w formule hybrydowej, co oznacza, że można wziąć w nim udział na miejscu lub online za pośrednictwem platformy AkademiaInzynieria.com
Zapraszamy do REJESTRACJI przez STRONĘ KONGRESU.
Przeczytaj także: Powodzie – inne niż kiedyś, lecz wciąż groźne
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.