• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Kiedy liczą się sekundy — dobre praktyki zarządzania zdarzeniami kryzysowymi

Opublikowano: 11-08-2023 Źródło: inzynieria.com

W dniach 6-8 września 2023 r. w zabytkowym kompleksie Zakładu Uzdatniania Wody Bielany w Krakowie odbędzie się II Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej #GWiOP2023. Jednym z prelegentów będzie Ryszard Gajewski, Prezes zarządu spółki Gdańskie Wody, która jest odpowiedzialna za zarządzanie infrastrukturą odwodnieniową Gdańska.


Powódź miejska. Fot. Adobe Stock Powódź miejska. Fot. Adobe Stock

W ciągu trzech dni kongresu uczestnicy wezmą udział w licznych prelekcjach, panelach dyskusyjnych, warsztatach praktycznych oraz wystawie branżowej. Wydarzenie jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy uznanymi autorytetami naukowymi, doświadczonymi wykonawcami i producentami oraz otwartymi na współpracę inwestorami. Poza merytorycznymi sesjami technicznymi organizatorzy przewidzieli też czas i miejsce na kuluarowe rozmowy i nawiązywanie relacji biznesowych. 

Gdański model zarządzania kryzysowego

Ryszard Gajewski jako prezes zarządu spółki Gdańskie Wody wdraża w Gdańsku nową politykę gospodarowania wodami opadowymi opartą na naśladowaniu natury w gromadzeniu, opóźnianiu i oczyszczaniu wód opadowych. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora ds. techniczno-operacyjnych w spółce Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, gdzie odpowiadał za całokształt spraw technicznych oraz pełnił nadzór nad realizowanymi przez GIWK inwestycjami. Objął też stanowisko pełnomocnika ds. realizacji projektu, nadzorując realizację gdańskiego projektu wodno-ściekowego i kolejnych jego etapów. 

Ryszard Gajewski, prezes spółki Gdańskie Wody. Fot. gdansk.pl Ryszard Gajewski, prezes spółki Gdańskie Wody. Fot. gdansk.pl

6 września, podczas sesji plenarnej pierwszego dnia Kongresu Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej #GWiOP2023 ekspert wystąpi z prelekcją „Kiedy liczą się sekundy — dobre praktyki zarządzania zdarzeniami kryzysowymi”. Intensyfikowane zmianami klimatu pogodowe zjawiska ekstremalne, zwłaszcza te lokalne, stają się coraz trudniejsze do przewidzenia. Zapewnienie bezpieczeństwa wymaga przemyślanego i sprawnego działania. W czasie intensywnych i gwałtownych ekstremów pogodowych nie ma czasu na obmyślanie planu. Trzeba działać szybko i skutecznie. W prezentacji przedstawiony zostanie gdański model zarządzania kryzysowego jako trzeci stopień zarządzania systemem opadowym. Plan zarządzania kryzysowego jest co roku aktualizowany, a jedną z najnowszych inspiracji dla pracowników Gdańskich Wód stał się kanadyjski system dowodzenia incydentami ICS. Został on opracowany na podstawie wieloletnich doświadczeń z akcji o charakterze kryzysowym podczas usuwania skutków katastrof naturalnych i spowodowanych przez człowieka.

Wiedza – Biznes  – Atrakcje: pełne oblicze Kongresu GWiOP

Tradycyjnie, drugiego dnia kongresu odbędzie się uroczysta gala rozdania Tytanów – prestiżowych nagród inżynieryjnych przyznawanych w kategorii Produkt Roku oraz Realizacja Roku branży gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej.

Jedną z kluczowych atrakcji wydarzenia będzie także wycieczka techniczna, podczas której uczestnicy - obok mobilnej przepompowni Kraków Lesisko - zwiedzą także obiekty hydrotechniczne jednej z największych zapór wodnych w Polsce – w Dobczycach.

Kongres, podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się w formule hybrydowej, co oznacza, że można wziąć w nim udział na miejscu lub online za pośrednictwem platformy AkademiaInzynieria.com

Zapraszamy do REJESTRACJI przez STRONĘ KONGRESU.

Przeczytaj także: Wyzwania branży wodociągowo-kanalizacyjnej związane z wodami opadowymi i roztopowymi

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!