7 września 2023 r. podczas II Kongresu Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej wręczone zostały TYTANY, prestiżowe nagrody za osiągnięcia w obszarach wód opadowych i roztopowych.
Kongres GWiOP2023 - gala rozdania Tytanów
W branży wód opadowych i roztopowych po raz pierwszy laureatów wyłoniono w 2018 r. W tym roku nagrody TYTAN zostały przyznane w kategoriach Produkt/Technologia oraz Projekt.
Laureatów wyłoniło jury w składzie:
- dr hab. inż. Jadwiga Królikowska z Politechniki Krakowskiej,
- Paweł Kośmider z Wydawnictwa Inżynieria
- prof. dr hab. inż. Marian Kwietniewski z Politechniki Warszawskiej,
- prof. dr hab. inż. Paweł Licznar – Politechnika Warszawska
- dr inż. Florian Piechurski z Politechniki Śląskiej,
- dr inż. Jarosław Rybak z Politechniki Wrocławskiej.
Członkowie komisji w każdej z kategorii mieli do dyspozycji pulę punktową, którą rozdzielili pomiędzy nominowanych. Werdykty zostały zsumowane i w ten sposób wyłoniono laureatów.
W kategorii Produkt/Technologia roku nominowani zostali (w nawiasie liczba punktów przyznanych przez jury):
DHI Polska – za Future City Flow – platformę wspomagania decyzji w czasie rzeczywistym (34 pkt.)
RETENCJAPL Sp. z o.o – za GIShub Eksploatacja - system zarządzania infrastrukturą wodno-kanalizacyjną i deszczową (18 pkt.)
RetenTech za zastawki kanałowe RetenWell (18 pkt.)
Uponor Infra sp. z o.o. za Uponor Rain Garden, czyli kompaktowy zbiornik bioretencyjny (26 pkt.)
Statuetkę TYTAN w kategorii produkt/technologia otrzymała firma DHI Polska za Future City Flow – platformę do zarządzania gospodarką wodną, która pozwala optymalnie planować przyszłe inwestycje. Zwycięski projekt otrzymał od jurorów 34 punkty.
W kategorii – Projekt roku, nominacje otrzymali:
Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy sp. z o.o. – za projekt wykonania inteligentnego systemu zarządzania sieciami wod.-kan. oraz wdrożenia systemu inteligentnego sterowania retencją zbiornikową (SIS-RZ). Inwestorem w tym projekcie były MWiK w Bydgoszczy (24 pkt.)
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie za projekt zwiększenia zabezpieczenia powodziowego w dolinie rzeki Serafy. Inwestorem było Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie, a wykonawcami SKANSKA S.A. i PBWI sp. z o.o. (32 pkt.)
Uponor Infra sp. z o.o. za realizację systemu zbiorników retencyjnych w ramach budowy drogi ekspresowej S1 Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń, odcinek Przybędza – Milówka (obejście Węgierskiej Górki). Inwestorem zadania była Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (18 pkt.)
Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie za przebudowę ulicy Krupniczej w Krakowie. Inwestorem była Gmina Miejska Kraków — Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie (22 pkt.)
Statuetkę TYTAN w kategorii projekt roku otrzymało Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie — Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie za projekt zwiększenia zabezpieczenia powodziowego w dolinie rzeki Serafy. Jurorzy przyznali zwycięskiemu projektowi 32 pkt.
Przeczytaj także: II Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.