Do końca lipca można zgłaszać kandydatury do TYTANÓW – prestiżowej nagrody dla najciekawszych projektów i najlepszych produktów w obszarach gospodarowania wodami opadowymi oraz ochrony przeciwpowodziowej. Laureatów poznamy na uroczystej gali podczas III Kongresu Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej, który odbędzie się w Krakowie w dniach od 4 do 6 września.
Prestiżowe nagrody inżynieryjne - TYTANY.
Nowa odsłona Nagród TYTAN
W tym roku gala będzie wyjątkowa, gdyż zwycięzcy nagrody TYTAN zostaną wyłonieni według nowych zasad – na najlepsze projekty i produkty będzie mógł oddać głos każdy zainteresowany, a nie tylko członkowie jury.
Skąd ta zmiana? Od samego początku nagród TYTAN intencją organizatorów było, by proces wyłaniania zwycięzców był jak najbardziej obiektywny, a na wybór laureatów miało wpływ szerokie grono. W celu zapewnienia niezależności nagrody, do jury zostali zaproszeni przedstawiciele ośrodków naukowych zajmujących się wodami opadowymi i roztopowymi, a także ochroną przeciwpowodziową oraz stowarzyszeń branżowych działających w tych obszarach. Członkowie jury w każdej z kategorii mieli do dyspozycji pulę punktową, którą rozdzielali pomiędzy nominowanych. Werdykty były sumowane i w ten sposób wyłaniano zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Ten model zdał egzamin i naszym zdaniem był transparentny oraz niezależny. Wszystko można jednak udoskonalić. Dlatego, chcąc włączyć w proces wyłaniania nagrody jak najszerszą grupę osób, w trosce o jej jeszcze większy prestiż, najwyższą transparentność podejmowanych decyzji, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie zmian w zasadach wyłaniania laureatów nagród TYTAN.
Kongres GWiOP2023 - gala rozdania Tytanów Fot. Quality Studio
Począwszy od najbliższej edycji, zwycięzcy będą wyłaniani przez trzy odrębne gremia.
- Pierwszą grupę nadal będzie stanowić niezależne jury ekspertów, złożone z zaproszonych przedstawicieli świata nauki i stowarzyszeń branżowych.
- Drugą – nowo powołana Akademia Nagród TYTAN, do udziału w której zaprosimy przedstawicieli firm nominowanych do nagrody w trakcie jej historii.
- Trzecią grupę będzie stanowiła społeczność osób związanych z branżą wód opadowych i roztopowych oraz ochrony przeciwpowodziowej lub zainteresowanych dokonaniami na tym polu, złożona m.in. z czytelników i użytkowników serwisu inzynieria.com.
Głosowanie poszczególnych grup będzie odbywało się za pomocą dedykowanego serwisu internetowego. Co istotne: każde z gremiów wyłaniających zwycięzcę będzie miało równy wpływ na ostateczny werdykt, a waga głosów poszczególnych grup będzie wynosiła po 1/3. Zwycięzcy kategorii zostaną ustaleni na podstawie sumy procentowej wyników uzyskanych w głosowaniu poszczególnych grup.
Zachęcamy do zgłaszania nominacji do 31 lipca.
Już samo wytypowanie produktu lub projektu jako nominowanego do nagrody TYTAN jest nobilitacją i powodem do dumy. Warto zatem zgłosić do konkursu swoją firmę – jako wykonawcę, producenta lub stronę zamawiającą. Na nominacje czekamy do 31 lipca. Wspólnie zdecydujmy, komu w tym roku przypadną TYTANY!
Jeśli chcesz, aby TWOJA realizacja bądź produkt wzięły udział w konkursie TYTANY 2024 – ZGŁOŚ SIĘ!
III Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej
Zapraszamy do REJESTRACJI przez STRONĘ KONGRESU. Więcej informacji na temat programu GWiOP, prelegentów oraz atrakcji towarzyszących można znaleźć na oficjalnej stronie Kongresu.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.