Przypominamy, że 29 sierpnia to ostatni dzień oddawania głosów na firmy, które nominowano do TYTANÓW 2024 w obszarze gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej. Nagrody TYTAN zostaną przyznane w obszarach Projekt roku i Produkt roku, a uroczysta gala odbędzie się 5 września w Krakowie. Ciągle możesz wziąć udział w głosowaniu. Zdecyduj, komu przypadnie prestiżowe wyróżnienie. Lista nominowanych i link do głosowania znajdują się na końcu tego artykułu.
Nagrody TYTAN zasłużenie cieszą się prestiżem i renomą. Co roku trafiają do firm, które mogą poszczycić się wybitnymi realizacjami w obszarze gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej lub wprowadzają na rynek innowacyjne produkty.
Od samego początku nagród TYTAN, intencją organizatorów było, by proces wyłaniania zwycięzców był jak najbardziej obiektywny, a na wybór laureatów miało wpływ szerokie grono. W celu zapewnienia niezależności nagrody, do jury zostali zaproszeni przedstawiciele ośrodków naukowych i stowarzyszeń branżowych zajmujących się gospodarowaniem wodami i ochroną przeciwpowodziową. Członkowie jury mieli do dyspozycji pulę punktową, którą rozdzielali pomiędzy nominowanych. Werdykty były sumowane i w ten sposób wyłaniano zwycięzców. Ten model zdał egzamin i naszym zdaniem był transparentny oraz niezależny. Wszystko można jednak udoskonalić. Dlatego, chcąc włączyć w proces wyłaniania nagrody jak najszerszą grupę osób, w trosce o jej jeszcze większy prestiż, najwyższą transparentność podejmowanych decyzji i popularyzację zagadnień gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej w naszym kraju, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie zmian w zasadach wyłaniania laureatów nagród TYTAN.
Zwycięzcy będą wyłaniani przez trzy odrębne gremia. Pierwszą grupę nadal będzie stanowić niezależne jury ekspertów, złożonych z zaproszonych przedstawicieli świata nauki. Drugą – nowo powołana Akademia Nagród TYTAN, do udziału w której zaprosiliśmy przedstawicieli firm nominowanych do nagrody w trakcie całej jej historii. Trzecią grupę będzie stanowiła społeczność osób związanych z gospodarowaniem wodami i ochroną przeciwpowodziową lub zainteresowanych dokonaniami na tym polu, złożona m.in. z użytkowników serwisu inzynieria.com. Co istotne: każde z gremiów wyłaniających zwycięzcę będzie miało równy wpływ na ostateczny werdykt, a „waga” głosów poszczególnych grup będzie wynosiła po 1/3. Zwycięzcy kategorii zostaną ustaleni na podstawie sumy procentowej wyników uzyskanych w głosowaniu poszczególnych grup.
Jesteśmy przekonani, że dokonane zmiany spowodują, że nagrody TYTAN staną się jeszcze bardziej popularne i cenione, a branża uzyska bardzo znaczący wpływ na proces ich wyłaniania.
Nagrody TYTAN zostaną przyznane w obszarach Projekt roku i Produkt roku. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 5 września, podczas kolejnej edycji Kongresu Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej.
Wspólnie zdecydujmy, komu w tym roku przypadną TYTANY!
Poniżej zamieszczamy listę nominowanych do nagród TYTAN 2024 obszarze gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej. Zapraszamy do głosowania w poszczególnych kategoriach, które potrwa do 29 sierpnia. Zdecyduj, komu w tym roku przypadnie prestiżowe wyróżnienie.
Projekt roku
Rozbudowa odcinka prawego wału poniżej stopnia Dąbie wraz z budową wrót przeciwpowodziowych w rejonie stoczni remontowej oraz budowa wrót przeciwpowodziowych w ciągu lewego wału przeciwpowodziowego w rejonie ujęć wody dla Huty im. Sendzimira w Krakowie
Inwestor: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie.
Kontrakt 3A.4. – rozbudowę odcinka prawego wału poniżej stopnia Dąbie wraz z budową wrót przeciwpowodziowych w rejonie stoczni remontowej zrealizowała firma SKANSKA S.A.
Kontrakt 3A.5 – budowę wrót przeciwpowodziowych w ciągu lewego wału przeciwpowodziowego w rejonie ujęć wody dla Huty im. Sendzimira w Krakowie wykonała spółka PORR S.A.
Odtworzenie ciągłości ekologicznej Wisły i dolnych odcinków rzek Soły i Skawy poprzez likwidację siedmiu barier migracyjnych
Inwestor: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie.
Prace przy przepławkach Smolice i Dwory wykonywało konsorcjum firm Ślepecki Jerzy Zakład Robót Inżynieryjnych „EKOINŻ”, Kemad sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodno-Inżynieryjnego w Krakowie sp. z o.o.
Realizację robót przy przepławkach Podolsze, Grodzisko, Wadowice prowadziła spółka PPU Wolimex.
Konsorcjum firm: PBM Sułkowscy sp.j, Zakład Melioracyjno – Budowlany „WIR” Wiesław Młynarczyk – Ryszard Biedroń sp.j. wykonało prace związane z przepławkami Bielany i Broszkowice.
Program działań nietechnicznych i retencyjnych stanowiący element zarządzania ryzykiem powodziowym w regionach wodnych Małej Wisły i Górnej Wisły (zlewnia powyżej Krakowa), z uwzględnieniem ochrony przed powodzią miasta Krakowa
Inwestor: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie
Wykonawcy prac to firmy Sweco Polska sp. z o.o., DHI Polska sp. z o.o.
Uporządkowanie systemu odprowadzania wód opadowych w zlewni osiedla Widok, ul. Dunikowskiego i ul. Stęślickiego w Katowicach.
Inwestor: Katowickie Inwestycje S.A.
Wykonawcą I etapu inwestycji był Zakład Instalacji Sanitarnych i Robót Inżynieryjnych SANEL sp. z o.o.
Produkt roku
Duko Inżynieria sp. z o.o
Zbiornik retencyjny to pierwsza dwukondygnacyjna konstrukcja podziemnego zbiornika retencyjnego w Polsce, posiadającego zdolność podwójnej retencji i podczyszczania wód deszczowych i roztopowych na niewielkiej powierzchni działki przeznaczonej pod instalację zbiornika.
AUMA Polska sp. z o.o.
Napęd elektryczny zmiennoprędkościowy AUMA SAV do sterowania zasuwami, wrotami, śluzami w ochronie przeciwpowodziowej.
Wavin Polska S.A.
System Wavin StormHarvester to połączenie inteligentnej technologii (sterownik StormHarvester) i zbiorników retencyjnych lub retencyjno - rozsączających zbudowanych z modułów Wavin Q-Bic Plus lub Wavin AquaCell oraz czujników poziomu. Rozwiązanie optymalizuje działanie tych zbiorników przez sprzężenie funkcjonalne z prognozami opadów.
Chcesz dowiedzieć się więcej o nominowanych projektach i produktach? Sprawdź pełne opisy.
Tu można zagłosować.
(dostęp tylko dla zalogowanych)
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.