1. Konferencja INŻYNIERIA Bezwykopowa to wydarzenie cykliczne, organizowanie nieprzerwanie od 2003 r.

2. Tomaszowice, Niepołomice, Zawiercie – to miasta, w których w ciągu ostatnich 15 lat organizowana była Konferencja. Od 2014 r. wydarzenie odbywa się w Krakowie. Konferencja odbywa się  w historycznej siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, które mieści się na krakowskich Bielanach. Właśnie tam w 1901 r. swoją działalność rozpoczął Zakład Uzdatniania Wody Bielany.  



3. W pierwszej edycji Konferencji, która miała miejsce w 2003 r., udział wzięło 230 osób z 10 krajów. Dla porównania, w 2016 r. w Konferencji uczestniczyło 320 osób, referaty wygłosiło 49 prelegentów, a uczestnicy odwiedzić mogli 32 stoiska firmowe.

4. Od samego początku Konferencji towarzyszy Gala wręczenia nagród TYTAN. Od 2009 r. przyznajemy również Tytanowy Laur Inwestora. Jest to forma wyróżnienia dla inwestorów zwycięskich projektów. Poza nagradzaniem firm polskich, jedna z kategorii, w której przyznawane są TYTANY dotyczy projektów realizowanych poza granicami kraju. Kategorię tę stworzono, aby docenić osiągnięcia firm europejskich. Dla uhonorowania osób, które miały szczególny wpływ na rozwój technologii bezwykopowych w naszym kraju, przyznawane są TYTANY specjalne.

5. Podczas 10. edycji konferencji po raz pierwszy w Polsce zorganizowano zawody dla dystrybutorów przebijaków pneumatycznych, czyli tzw. rodeo kretów. Wtedy do boju stanęło trzech producentów tego typu urządzeń. Długość odcinka do przebicia została ustalona na blisko 10 m. Krety startowały z wykopów o głębokości około 1 m, pracując przy jednakowym ciśnieniu roboczym. Rok wcześniej po raz pierwszy w Polsce zorganizowano Rodeo HDD.

6. Od samego początku organizatorzy dbali o to, aby zapewnić liczne atrakcje dla uczestników wydarzenia. Przez kilka lat organizowane były m.in. Mistrzostwa Świata Bezwykopowców w tenisie ziemnym.

7. W każdym roku program Konferencji przygotowywany jest w ten sposób, aby nie pominąć najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce od poprzeniej edycji, nie tylko w naszym kraju, ale także na świecie. Przykładowo, podczas tegorocznych obrad prelegenci poświęcą czas inwestycji, w ramach której po raz pierwszy w Polsce zastosowano technologię Direct Pipe. Warto wspomnieć, że właśnie w Polsce wykonane zostało jedno z najdłuższych przejść w tej technologii. W tym roku nie może zabraknąć również referatu poświęconego rekordowemu w skali całego świata przejściu w technologii HDD na dystansie 4,6 km.

8. Każdego roku na uczestników czekają liczne konkursy z nagrodami. Tak będzie również podczas tegorocznej edycji wydarzenia. Podczas każdej Konferencji dla uczesnitków przygotowywanych jest również wiele innych atrakcji.

9. W 2015 r. formuła konferencji wzbogacona została o jednodniowe warsztaty tematyczne, które adresowane są do różnych grup specjalistów. W tym roku warsztaty poświęcone zostaną wybranym zagadnieniom projektowania wykładzin do renowacji rurociągów.

10. Integralną częścią Konferencji INŻYNIERIA Bezwykopowa jest bezpłatna wystawa sprzętów stosowanych przez wykonawców, a także pokazy technologii na żywo. Są one doskonałą okazją do poznania najnowszych rozwiązań stosowanych w branży. W tym roku nie zabraknie również urządzeń stosowanych przed laty, dzięki czemu uczestnicy będą mogli się przekonać, jak duży postęp został wykonany na tej płaszczyźnie.

Więcej informacji na temat Konferencji INŻYNIERIA Bezwykopowa 2017