Kupując nową wiertnicę, należy m.in. kierować się jej wyposażeniem, wydajnością i wygodą użytkowania.

Dużym ułatwieniem dla użytkownika są wyraźne wyświetlacze (optymalna wielkość to około 7 cali), wykonane w technologii LED. Dzięki nim ma się bezpośredni wgląd w funkcje i działanie maszyny – można np. kontrolować przepływ płuczki. Do funkcjonalnych ekranów jesteśmy jednak już przyzwyczajeni – szczególnie wartościowym elementem systemu komunikacji maszyny z użytkownikiem jest obecnie wskaźnik lokalizacji, umożliwiający dokładne określenie aktualnego położenia sprzętu oraz bardziej produktywną i intuicyjną pracę. Warto znaleźć urządzenie, którego wskaźnik lokalizacji jest zintegrowany z wyświetlaczem – łatwo dostępne, wyraźne dane poprawiają wydajność pracy.

Nie bez znaczenia jest też moc silnika wiertnicy – na rynku dostępne są urządzenia, które mimo niewielkich rozmiarów kryją w sobie ogromny potencjał. Istotna jest również długość rury, którą jest w stanie zainstalować maszyna, gdyż od tego zależy maksymalna długość jednorazowego przewiertu.

Wybierając sprzęt, warto zadbać nie tylko o osiągi, ale też o komfort pracy i wybrać taką wiertnicę, której kabina jest odpowiednio ogrzewana i wentylowana, a siedzenie wygodne i ergonomiczne. Należy zwrócić też uwagę na wystarczającą ilość miejsca na nogi operatora – to szczególnie istotne w pracy siedzącej. Integralną częścią badania kabiny operatora pod kątem ergonomii, efektywności i bezpieczeństwa pracy jest też sprawdzenie widoczności.

Wybór nowego sprzętu zawsze budzi wątpliwości – co kupić, któremu dostawcy zaufać, w jaki sposób zainwestować fundusze? Szukajmy zawsze takich maszyn, które posiadają systemy mogące wesprzeć naszą pracę i których konserwacja nie powoduje zbytnich trudności.

Tak jak zostało wspomniane na początku: kupując nową wiertnicę, należy mieć na uwadze jej wyposażenie, wydajność i wygodę użytkowania. Te właśnie aspekty były kluczowe dla projektantów wiertnicy JT40, której premiera odbyła się podczas zorganizowanej w Krakowie na początku czerwca Konferencji "INŻYNIERIA Bezwykopowa".


Warto zatem zapoznać się z ofertą firmy Ditch Witch; na początek zapraszamy do obejrzenia filmu.

Ponadto w trakcie Konferencji premierę miała też inna wiertnica tego samego producenta (Ditch Witch) - JT10. Jest ona wyposażona w młot pneumatyczny Air Hammer, który powstał po to, by przebijał wyjątkowo twarde skały. Jest ona również najsilniejsza i najkrótsza w swojej klasie, co powoduje, że można nią łatwo manewrować nawet na ograniczonym terenie.

Sprawdź, co jeszcze można było zobaczyć na wystawie

Warto też przypomnieć, że w tym roku firma JL Maskiner w Polsce sp. z o.o., wyłączny dealer marki Ditch Witch na rynku polskim, świętuje jubileusz 25-lecia obecności na rynku, co zostało podkreślone podczas wspomnianej konferencji. Organizator wyróżnił ją również specjalną nagrodą TYTAN, doceniając działalność na rzecz polskiej branży bezwykopowej. Nagroda został wręczona podczas uroczystej gali w dniu 7 czerwca 2017 r.

Przeczytaj także: Czym żyje branża bezwykopowa? [RELACJA Z KONFERENCJI]