Renowacja kanalizacji dotyczy przewodów o średnicach w zakresie DN100–DN300 oraz 52 szt. studni kanalizacyjnych. Kanały wykonane są z betonu, kamionki, żeliwa oraz PVC. Dodatkowo w zakres zadania wchodzi uszczelnienie włączeń odgałęzień bocznych dla kanałów głównych >DN150 mm.

Wybór metody bezwykopowej podyktowany został faktem, iż zoo znajduje się na terenie zabytkowym i odznacza się wysokimi walorami przyrodniczymi. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie, który wchodzi w skład zespołów urbanistyczno-architektonicznych najstarszych dzielnic XIX-wiecznego Poznania. Jej realizacja wymagała zgody konserwatora zabytków. Dokument został wydany pod koniec czerwca br. – konserwator nie wniósł zastrzeżeń do realizacji przedmiotowej przedsięwzięcia.

Renowacja zostanie wykonana metodą CIPP, polegającą na wprowadzeniu poprzez studnie do istniejącego rurociągu wykładziny z filcu, która będzie pokryta jednostronnie powłoką poliuretanową, nasączoną żywicą. Utwardzanie nastąpi na placu budowy, za pomocą gorącej wody.

Przetarg na realizację prac Ogród Zoologiczny w Poznaniu ogłosił 3 września br. Najważniejszym kryterium oceny ofert będzie cena (60%), następnie brane pod uwagę będą gwarancja jakości (30%) oraz zatrudnienie pracowników na umowę o pracę (10%). Zainteresowane firmy swoje propozycje mogą składać do 18 września br.

Przeczytaj także: Poznań: bardzo zły stan mostu. Rozpoczęto rozbiórkę