Wystawa „COP i Miasto. Nowoczesność i dziedzictwo” zdobyła prestiżową nagrodę Sybillę, przyznawaną w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN). Nie byłoby to możliwe, gdyby nie archiwalne zdjęcia udostępnione przez Wodociągi Kieleckie (nagrodzoną wystawę zorganizowało Muzeum Regionalne w Stalowej Woli).
Prezydent RP Ignacy Mościcki oraz dyrektor Wodociągów Kieleckich Olgierd Nowodworski otwierają basen na Stadionie Leśnym w Kielcach, około 1938 r. Fot. archiwum Wodociągów Kieleckich
Sybilla to najważniejsze wyróżnienie w polskim muzealnictwie. Stalowowolskie muzeum tę nagrodę otrzymało w kategorii Wystawy przyrodnicze i techniczne.
Z chęcią włączamy się w inicjatywy kulturalne i artystyczne dotyczące rozwoju naszego regionu. Nasza spółka, która ma już prawie 90 lat, to przecież ważna część historii Kielc i Kielecczyzny. Dlatego bez wahania odpowiedzieliśmy na prośbę muzeum ze Stalowej Woli – komentuje Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
Pierwszy, wciąż eksploatowany, zbiornik wody zapewniający jej dopływ do pierwszej sieci wodociągowej w Kielcach – liczącej 11 km, ul. Żeromskiego. Uruchomiony w 1929 r. Fot. archiwum Wodociągów Kieleckich
Fot. archiwum Wodociągów Kieleckich
Prawdopodobnie to nie koniec współpracy Wodociągów Kieleckich z muzealnikami ze Stalowej Woli, którzy zamierzają otworzyć nowe Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego.
Fot. archiwum Wodociągów Kieleckich
Liczymy z Państwa strony na wsparcie w zakresie tworzenia Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego, w którym również ważną częścią będzie tematyka życia miejskiego – napisał do wodociągowców Wojciech Chudzik z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.
Zobacz także: Tak kiedyś drążono tunele [ZDJĘCIA ARCHIWALNE]
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.