Podstawą benchmarkingu IGWP jest przeprowadzana każdego roku ankieta techniczno-ekonomiczna. W badaniach udział bierze ponad 170 przedsiębiorstw obsługujących ponad 75% rynku wody i ścieków w Polsce (w tym wszystkie największe firmy wodociągowe w kraju). W raporcie opisywanych jest ponad 30 wskaźników istotnych dla branży.

O jakie wskaźniki chodzi? Tego dowiesz się, biorąc udział w IV Konferencji „Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi", która w dniach 4–6 września br. odbędzie się w Zakopanem. W stolicy Podhala zjawi się m.in. Adam Gołębiewski z IGWP, który w swoim wystąpieniu skupi się na omówieniu wpływu nowego prawa wodnego na eksploatację kanalizacji deszczowej w świetle danych z benchmarkingu.

W trakcie Konferencji GWOR będzie można wysłuchać wielu ekspertów. Dr arch. kraj. Piotr Reda ze Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu opowie o tym, jaki związek z gospodarowaniem wodami opadowymi ma odpowiednie zarządzanie zielenią. Marcel Goerke z niemieckiego Instytutu Infrastruktury Podziemnej będzie mówić o budowie laboratorium, którego celem ma być szukanie sposobu na zapobieganie powodziom oraz skuteczną ochronę ludzi i budynków przed wodą. Z kolei dr hab. inż. Maciej Mrowiec, prof. nadzw. PCz, z Politechniki Częstochowskiej, przedstawi wyniki działania podstawowych rozwiązań technicznych w zakresie lokalnego zagospodarowania wód opadowych w obrębie nieruchomości: niecek infiltracyjnych, zbiorników gospodarczego wykorzystania wody oraz zielonych dachów.

To tylko niektórzy z prelegentów i tematy ich wystąpień. Koniecznie przyjedź do Zakopanego! Szczegółowe informacje na temat Konferencji GWOR oraz formularz rejestracyjny znajdziesz na stronie www wydarzenia.

Przeczytaj także: III Konferencja Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi w Zakopanem [relacja]