PGNiG chce korzystać z mocy przesyłowych Baltic Pipe
Połączenie gazociągów z Norwegii przez Danię do Polski jest najważniejszym tego typu przedsięwzięciem w naszej części kontynentu ponieważ zapewni naszym odbiorcom zdywersyfikowane dostawy gazu na bezpiecznych i rynkowych warunkach. Planujemy wziąć udział także w drugiej fazie procedury, która rozpocznie się 5 września 2017 r., a zakończy podpisaniem ostatecznych umów o wielkości przydzielonej mocy przesyłowej – powiedział Prezes PGNiG SA Piotr Woźniak.
Jednocześnie spółka poinformowała, że liczy na to, że przesył gazu tą drogą możliwy będzie od 2022 r.
Norweskie złoża atrakcyjne dla PGNiG
Przypominamy, że spółka PGNiG prowadzi na Norweskim Szelfie Kontynentalnym działalność wydobywczą. W chwili obecnej w tej części posiada 18 koncesji poszukiwawczych i produkcyjnych, które obejmują pięć złóż ropy naftowej i gazu ziemnego (Skarv, Vilje, Morvin, Vale, Gina Krog). Ich łączne zasoby węglowodorów szacuje się na około 78 mln baryłek ekwiwalentu ropy (wg stanu na 1 stycznia 2017 r.).
Przewidywana wielkość produkcji ze złóż norweskich w 2017 r. to 571 tys. ton ekwiwalentu ropy naftowej i 0,5 mld m3 gazu ziemnego – czytamy w komunikacie spółki.
Przeczytaj również: "Działania zmierzające do budowy Baltic Pipe będą kontynuowane"
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.