30 maja br. spółka Rafako podpisała z Gaz-Systemem umowę na budowę gazociągu DN700 Szczecin–Gdańsk na odcinku Goleniów–Płoty, wraz z infrastrukturą towarzyszącą – podał w komunikacie zarząd Rafako.
Podpisano umowę na budowę gazociągu Goleniów–Płoty. Fot. Shinobi/Shutterstock
Wartość umowy wynosi 153,6 mln zł. Jak dodano, czas na budowę gazociągu wynosi 24 miesiące od złożenia podpisów na kontrakcie.
Część rurociągu Szczecin–Gdańsk na odcinku Goleniów–Płoty będzie miała 41 km długości, a cały gazociąg Szczecin–Gdańsk ma mieć 267 km (ciśnienie robocze 8,4 MPa).
Celem budowy gazociągu Szczecin–Gdańsk jest stworzenie warunków dla rozwoju gazyfikacji północnej części kraju czy pomoc we wzmocnieniu bezpieczeństwa energetycznego Polski.
Wykonawcą projektu budowlanego i wykonawczego gazociągu Goleniów–Płoty jest konsorcjum firm: Biuro Projektów Nafta-Gaz oraz Górnicze Biuro Projektów Pangaz.
TRASA gazociągu Goleniów-Płoty. Źródło: Gaz-System
Gazociąg Goleniów–Płoty – podstawowe parametry:
– gazociąg wysokiego ciśnienia
– średnica: 700 mm
– ciśnienie robocze: 8,4 MPa
– materiał: stal L485ME
– długość: około 41 km
Rafako to spółka z Grupy PBG, powstała w 1949 r., od początku związana jest głównie z branżą energetyczną. Projektuje i produkuje kotły, zajmuje się także m.in. generalnym wykonawstwem bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi.
Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. jest odpowiedzialny za transport paliw gazowych siecią przesyłową na terenie całej Polski. Jest właścicielem spółki Polskie LNG.
Przeczytaj także: Nord Stream 2. Co z bronią chemiczną na dnie Bałtyku?
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.