Polska Grupa Górnicza (PGG) uruchomiła kolejny zakład produkcji tzw. ekogroszku. To najchętniej kupowane przez indywidualnych odbiorców paliwo węglowe do ogrzewania domów. Udział spółki w krajowej produkcji tego surowca to 60–70%.
Nowy zakład PGG do produkcji ekogroszku. Fot. Andrey Skaternoy / Shutterstock
Zakład powstać ma z wykorzystaniem infrastruktury tzw. ruchu Piast Wola, który należy do kopalni Piast-Ziemowit. Linia do produkcji znajdzie się w Zakładzie Produkcji Ekopaliw z siedzibą w Woli (gmina Miedźna).
Nowe paliwa charakteryzują się bardzo wysoką wartością opałową, niską zawartością popiołu i siarki oraz spełniają wszystkie wymagania dotyczące jakości paliw stałych, określone w krajowych przepisach prawa – również te określone w wojewódzkich uchwałach antysmogowych – mówi rzecznik spółki Tomasz Głogowski.
PGG zapowiedziało też, że jeśli zainteresowanie ofertą węglowych paliw ekologicznych będzie nadal wzrastać, spółka ją rozszerzy i dostosuje wielkość produkcji do potrzeb runku.
Ekogroszek powstaje z węgla kamiennego o niskiej zawartości siarki. Charakteryzuje się dużą kalorycznością, małą wilgotnością i niewielką ilością substancji niepalnych. Popyt na tego typu paliwo rośnie z roku na rok. Produkcją takiego węgla, oprócz PGG, na większą skalę zajmują się też Węglokoks Kraj, Tauron Wydobycie oraz Katowicki Węgiel.
Przeczytaj także: Młodzi górnicy z gwarancją pracy w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.