Trasa mostu Krasińskiego ma biec od ul. Budowlanej na Bródnie i ul. Krasińskiego do pl. Wilsona. Estakady zjazdowe umożliwiać mają bezpośrednie połączenie z Wisłostradą i dojazd m.in. do Muzeum Sportu i Turystyki, czy parku Kępa Potocka. Miasto czeka obecnie na wydanie decyzji środowiskowej w regionalnej dyrekcji ochrony środowiska. Ma ją otrzymać w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Ostateczny projekt przeprawy poznamy jeszcze w tym roku. Prace przy budowie mogłyby ruszyć w 2010 roku.
Władzom Żoliborza i tamtejszym architektom pomysł budowy się jednak nie podoba. Po raz kolejny napisali w tej sprawie do prezydent miasta Hanny Gronkiewicz-Waltz, jej zastępców oraz przewodniczącej rady Warszawy. Domagają się wniesienia kolejnych poprawek do projektu.
Idea wybudowania przeprawy łączącej Żoliborz z Targówkiem to jeszcze myśl przedwojennych architektów Warszawy.
Pomysł budowy mostu Krasińskiego, który odciążyłby zakorkowaną trasę Armii Krajowej, most Grota--Roweckiego oraz most Gdański, wrócił jako jedno ze sztandarowych haseł wyborczych urzędującej prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Inwestycja miała zostać zrealizowana w latach 2007-2012. W budżecie miasta na dokończenie projektowania i wykup działek pod inwestycje zarezerwowane jest 15 mln zł. Całość ma według wyliczeń ratusza kosztować 360 mln zł. Być może budowę przeprawy przyspieszą oszczędności na innych dużych miejskich inwestycjach, jak np. most Północny.
Most Krasińskiego ma mieć długość 722 m i szerokość 40 m. Konstrukcja przeprawy ma być wysoka na 34 m i zawieszona na ośmiu przęsłach. Oprócz linii tramwajowej na przeprawie znajdą się dwie jezdnie, po dwa pasy w każdą stronę oraz ścieżki rowerowe.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.