Most w Rajskiem został wybudowany w latach 1966-1967. Obiekt zlokalizowany jest w ciągu DW894 Hoczew – Czarna, czyli w ciągu biegnącej dookoła Jeziora Solińskiego tzw. „małej pętli bieszczadzkiej”. Zły stan techniczny obiektu był przyczyną wielomiesięcznych utrudnień w ruchu.

W 2010 r. jedna strona mostu została wyłączona z ruchu, a na obiekcie wprowadzono ograniczenia: nośności do 10 t i prędkości do 30 km/h. Koncentracja całego ruchu na jednej jezdni spowodowała dalszą, szybko postępującą degradację mostu. Doraźnie przeprowadzone prace naprawcze i kolejne przełożenia ruchu nie gwarantowały bezpieczeństwa kierowców. Nie dawały też pewności, że obiekt będzie przejezdny przez kolejny nadchodzący sezon turystyczny.

-Prace budowlane rozpoczęliśmy w maju br.— mówi Piotr Subczak, Menedżer Projektu, Skanska. — Decyzja Inwestora o wyłączeniu obiektu z ruchu na czas trwania prac budowlanych ułatwiła i zdecydowanie przyśpieszyła realizację robót mostowych. Pierwsi kierowcy przejechali zmodernizowanym mostem już 17 października br., czyli niemal 2 tygodnie wcześniej niż zakładała umowa.

W ramach inwestycji wykonawca przebudował most stały oraz dojazdy w obrębie mostu. Przebudowa polegała na całkowitej wymianie ustroju nośnego na nową konstrukcję zespoloną, opartą na istniejących, odpowiednio  adaptowanych i wyremontowanych podporach. Firma zrealizowała prace rozbiórkowe zniszczonego obiektu pozostawiając jedynie przyczółki i filary mostu.

- Przyczółki zostały częściowo rozebrane, a następnie wzmocnione i nadbetonowane. Całe powierzchnie podpór wyremontowaliśmy przy zastosowaniu zapraw PCC – dodaje Piotr Subczak. — Wszystkie pozostałe elementy mostu tj. łożyska, konstrukcja stalowa i wyposażenie obiektu są nowe. Wykonaliśmy także oczepy, płytę mostu z nawierzchnią bitumiczną, kapy chodnikowe. Obiekt został wyposażony w ocynkowane bariero-poręcze mostowe i zaopatrzony w elementy odblaskowe. Po obu jego stronach wybudowaliśmy chodniki dla pieszych oraz wzmocniliśmy i odnowiliśmy dojazdy do obiektu.

Lokalizacja i długość mostu nie uległy zmianie, natomiast zwiększyła się jego szerokość z 8,5 m do 10,5 m oraz nośność - do 50 t, klasyfikująca obiekt w najwyższej klasie nośności „A” wg PN-85/S-10030.