Na skutek wypowiadanych umów kredytowych, zajęcia rachunków bankowych będących skutkiem udzielanych poręczeń oraz przedłużających się negocjacji prowadzonych przezspółkę matkę (PBG S.A. w upadłości układowej) ze wspólnymi wierzycielami spółek z grupy kapitałowej, Hydrobudowa Polska utraciła całkowicie płynność finansową, a łączna kwota nieuregulowanych zobowiązań spółki powstałych od momentu ogłoszenia upadłości z możliwością zawarcia układu wzrosła do 75 mln zł.

Z uwagi na brak zewnętrznego finansowania, wypowiadane kontrakty oraz rosnące zobowiązania bieżące spółki, zarząd został zmuszony do podjęcia decyzji o realizacji programu zwolnień grupowych obejmujących około 90% załogi. Mając na względzie bieżącą sytuację spółki, postępowanie układowe w opinii zarządu jest sprzeczne z interesem wierzycieli, których szanse na zaspokojenie w ramach tego postępowania maleją.

W związku w powyższym zarząd Hydrobudowy Polska podjął dziś uchwałę oraz złożył wniosek do sądu upadłościowego o zmianę trybu postępowania na postępowanie upadłościowe obejmujące likwidację majątku.