Na budowie Wojewódzkiego Centrum Biznesu i Przedsiębiorczości i zarazem nowej siedziby Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego wmurowano kamień węgielny. Inwestycja o wartości 7,7 mln zł netto ma powstać do końca 2014 r.
Wizualizacja z archiwum Skanska SA
Podpisanie aktu erekcyjnego
Należąca do samorządu województwa Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego będzie miała nową siedzibę. ŁARR z biurowca przy ul. Tuwima przeniesie się do zabytkowej fabryki z willą przy ul. Narutowicza 34. Zabytki te zostaną wyremontowane i zaadaptowane na biura tej agencji. W nowym miejscu, na około 3200 m2 łącznej powierzchni, prócz siedziby ŁARR SA, powstanie Łódzki Inkubator Przedsiębiorczości, Klaster nowych Technologii, siedziba Stowarzyszeń, Fundacji a także siedziby organizacji działających na rzecz rozwoju przedsiębiorczość w regionie.
W kompleksie znajdują się: dawny budynek mieszkalny - willa (pałacyk), fabryka, łącznik (wraz z klatką schodową i budynkiem produkcyjnym), a także budynek warsztatowy. Willa, fabryka i piwnice zostały wzniesione na przełomie XIX i XX w., natomiast łącznik i budynek warsztatowy w latach 50. XX w.
W ramach tej inwestycji Skanska przebuduje, nadbuduje oraz wyremontuje te budynki z przeznaczeniem na funkcje dla Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
Zaawansowanie prac
„Inwestycja rozpoczęła się od rozbiórek obiektów przy ul. Narutowicza. Równocześnie zajęliśmy się pracami konstrukcyjnymi” - mówi Adam Motyl, menadżer projektu. „Zakończyliśmy już prace konstrukcyjne w magazynie i przygotowujemy się do prac wykończeniowych. Trwają prace konstrukcyjne w fabryce - wykonaliśmy tam trzy stropy żelbetowe. Obecnie wymieniamy strop nad trzecim piętrem. Do wykonania pozostanie jeden strop i więźba dachowa. W łączniku wykonaliśmy strop pierwszego piętra, trwają natomiast prace nad stropem drugiego piętra. W dalszej kolejności przejdziemy do wykonywania nadbudowy drugiej kondygnacji. W marcu przystąpimy do prac nad renowacją elewacji fabryki. W wilii zakończyliśmy prace rozbiórkowe. Odkrywane są zabytkowe sztukaterie. Prace renowacyjne i aranżacje wnętrz rozpoczniemy po otrzymaniu projektu uzgodnionego z Miejskim Konserwatorem Zabytków. Obecnie prowadzimy renowację historycznej stolarki. We wszystkich obiektach rozpoczęliśmy wykonywanie instalacji elektrycznej i sanitarnej” - wylicza Adam Motyl.
Celem inwestycji jest stworzenie enklawy dla działalności, rozwoju oraz integracji środowisk ze świata biznesu i różnych grup społecznych, którym przyświeca inicjatywa rozwoju regionu łódzkiego.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.