Kluczowa dla ochrony przeciwpowodziowej Wrocławia inwestycja otrzymała 190 mln EUR unijnego dofinansowania. Modernizacja będzie kosztować około 900 mln zł.
Fot. RZGW Wrocław
Inwestycja poprawi estetykę miejskich nabrzeży Odry, ale przede wszystkim znacząco podniesie poziom bezpieczeństwa powodziowego miasta i jego okolic. Ostatnim z zadań realizowanych w ramach modernizacji Wrocławskiego Węzła Wodnego, będzie budowa centrum operacyjnego, służącego do monitorowania wszystkich urządzeń i sytuacji na rzekach. Trwają już prace nad specyfikacją i wyborem sprzętu niezbędnego do uruchomienia tego ośrodka.
Modernizacja Wrocławskiego Węzła Wodnego powinna się zakończyć do połowy 2015 r.
Szczegóły inwestycji
Prowadzona we Wrocławiu modernizacja jest częścią Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej Dorzecza Odry (POPDO). Prace w ramach tej potężnej inwestycji składają się z trzech komponentów: pierwszy komponent realizuje Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu (RZGW) i obejmuje modernizację koryt i kanałów Odry, urządzeń przeciwpowodziowych oraz bulwarów. Dwa pozostałe komponenty realizowane są przez Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych (DZMiUW), a mianowicie budowa i modernizacja obwałowań Odry oraz budowa kanału przerzutowego do Widawy wraz z obwałowaniem doliny Widawy.
Podstawowym i najważniejszym celem Modernizacji Wrocławskiego Węzła Wodnego jest znacząca poprawa zabezpieczenia przeciwpowodziowego terenów usytuowanych na obszarze miasta Wrocławia oraz miejscowości zlokalizowanych w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Ma to zostać osiągnięte poprzez powiększenie przepustowości kanałów Odry na terenie Wrocławia.
Zobacz też: Modernizacja Wrocławskiego Węzła Wodnego
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.