Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego z elementami koncepcji programowej dla drogi ekspresowej S19. Odcinek będzie mieć długość ponad 32 km.
Powstanie koncepcja S19 w woj. mazowieckim. Fot. GDDKiA
Zadaniem wykonawcy ma być przygotowanie możliwych do realizacji wariantów przebiegu przyszłej drogi ekspresowej na odcinku od granicy z woj. podlaskim (Łosice) do granicy z woj. lubelskim. Propozycje przebiegu trasy mają być przedstawione społeczeństwu podczas spotkań informacyjnych – zapewnia GDDKiA. Wszystkie warianty przebiegu zostaną poddane analizie obejmującej aspekty techniczne, ekonomiczne i środowiskowe.
Źródło: GDDKiA
Ostateczną instancją, która zatwierdzi przebieg trasy, to Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska, który wyda decyzję środowiskową. Następnie wykonawca będzie zobowiązany do przeprowadzenia badań geologicznych dla wskazanego wariantu trasy oraz wykonanie elementów koncepcji programowej.
Wybrane przez zamawiającego biuro projektowe będzie miało 32 miesiące na opracowanie całości dokumentacji.
Dalszym etapem przygotowań do realizacji będzie opracowanie dokumentacji potrzebnej do ogłoszenia przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej. Zgodnie z zapisami w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.), realizacja tego odcinka zaplanowana jest na lata 2022-2025.
S19 jest częścią trasy Via Carpatia: planowanej drogi międzynarodowej, która połączy litewską Kłajpedę i greckie Saloniki. Poprowadzona zostanie przez Polskę (na odcinku 760 km), Węgry, Bułgarię, Słowację i Rumunię.
Przeczytaj także: Kto dokończy budowę obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej? Sześć ofert w przetargu
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.