W ramach prelekcji przedstawiona zostanie stosowana w Zakopanem metodyka obliczeniowa ilości wód opadowych na potrzeby ustalenia wysokości opłat za usługi wodne. Przyjęty model opiera się na publikowanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) danych o wielkości dobowych opadów atmosferycznych i pozwala odnieść je do zinwentaryzowanych powierzchni odwadnianych w zlewniach.

Wykorzystywana przez UM metodyka umożliwia symulację wysokości opłat, które za określony kwartał zostaną naliczone przez Państwowe Gospodarstwo Wodne (PGW) Wody Polskie w myśl przepisów ustawy Prawo wodne.

Schwenk weźmie też udział w panelu dyskusyjnym nt. Kto i w jakim zakresie powinien być odpowiedzialny za administrowanie, utrzymanie i rozbudowę infrastruktury związanej z gospodarowaniem wodami opadowymi i roztopowymi?

To niejedyny panel dyskusyjny: uczestnicy konferencji wezmą też udział w debacie dot. aktualnych aspektów prawnych i finansowych w gospodarowaniu wodami opadowymi i roztopowymi. Ponadto, poza obradami, w programie konferencji znalazły się jeszcze, dzięki wprowadzeniu nowej formuły, całodzienne warsztaty.

Podczas wieczornej gali zostaną też rozdane nagrody TYTAN, przyznawane przez Wydawnictwo INŻYNIERIA już od 16 lat w innych branżach inżynieryjnych.

Więcej informacji nt. konferencji GWOR znajdziesz na stronie www wydarzenia.

Przeczytaj także: Branża wod-kan wiele już osiągnęła. Najtrudniejsze jednak przed nią