Geotechnika to obecnie prawdopodobnie najprężniej rozwijający się dział budownictwa. Niewłaściwe wykonanie prac geotechnicznych może skończyć się bardzo poważnymi konsekwencjami. A jak ważną rolę w realizacji tego typu robót pełni rozpoznanie podłoża?
O tym, na przykładzie rozpoznania złożonego podłoża geotechnicznego rozległej stacji energetycznej, opowie dr hab. inż. Maciej K. Kumor, prof. nadzw. UTP, z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Naukowiec będzie gościem VIII Konferencji „Geoinżynieria w Budownictwie”, która w dniach 4–6 grudnia br. odbędzie się w Krakowie.
Dr hab. inż. Maciej K. Kumor przedstawi charakterystycznie uproszczony stopień rozpoznania geotechnicznego podłoża rozległego obiektu energetycznego, wybudowanego w skomplikowanych warunkach gruntowo-wodnych.
W przypadku tego obiektu niewłaściwie zinterpretowano wieloetapowe badania geologiczne i geotechniczne, szczególnie w zakresie charakterystyki warunków hydrogeologicznych. Ponadto do zmiennych, rzeczywistych warunków wodno-gruntowych nie dostosowano poprawnego rozwiązania techniczno-technologicznego zbiornika retencyjnego na wody infiltracyjne. Czym to się skończyło? Po krótkim czasie użytkowania nastąpiła poważna awaria obiektu i konieczność odbudowy. Więcej szczegółów zdradzi dr hab. inż. Maciej K. Kumor.
W trakcie pierwszego dnia Konferencji „Geoinżynieria w Budownictwie” odbędą się warsztaty tematyczne. Kolejne dwa dni przeznaczone zostaną na obrady. Ponadto w Krakowie rozdane zostaną branżowe nagrody TYTAN 2018 w dziedzinie geoinżynierii.
Wszystkiego nt. Konferencji „Geoinżynieria w Budownictwie” dowiesz się TUTAJ.
Przeczytaj także: Kondygnacje podziemne w zabudowie miejskiej – relacja z VII Konferencji „Geoinżynieria w Budownictwie”
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.