Składowanie takich rzeczy jak maszyny czy duży sprzęt, wymaga dużej ilości miejsca, które będzie chroniło nasze materiały przed szkodliwym działaniem pogody, jak deszcz, nadmierne nasłonecznienie czy wiatr. Najczęściej, mając na myśli magazynowanie takich przedmiotów, mamy w głowie budowę odpowiedniego do tego budynku, który będzie pełnił funkcję magazynu - jest to jednak opcja czasochłonna i wymagająca dużego nakładu finansowego, pozwoleń na budowę etc.
Namioty magazynowe są natomiast najlepszą opcją do przechowywania wszelkiego rodzaju dużego sprzętu – ich jakość, ceny oraz szybki montaż stanowią o ich użyteczności i ergonomiczności.
Dlaczego warto korzystać z namiotów magazynowych?
Przede wszystkim korzystanie z całorocznych namiotów magazynowych wiąże się z takimi korzyściami, jak oszczędność czasu, który musielibyśmy poświęcić na budowę murowanego bądź szkieletowego tradycyjnego magazynu oraz oszczędnością pieniędzy, jakie musielibyśmy zainwestować w budowę takiego pomieszczenia. Ceny namiotów magazynowych wahają się, w zależności od powierzchni, od 1500 zł za namiot wielkości 4x4 m w górę – podczas gdy koszt pozwolenia na budowę jakiegokolwiek magazynu będzie wynosił więcej. Im większa powierzchnia namiotu tym cena będzie proporcjonalnie rosła. Warto także pamiętać o tym, że chcąc powiększyć miejsce magazynowe nie trzeba wykupować kolejnego namiotu – wystarczy wówczas jedynie zakup kolejnego segmentu i odpowiednie połączenie go z zamontowaną już konstrukcją.
Czy korzystanie z całorocznych namiotów magazynowych jest bezpieczne dla naszego towaru?
Choć może wydawać się, że namiot jest raczej konstrukcją niezbyt stabilną i podatną na takie czynniki, jak deszcz, wiatr czy ogień, to warto wiedzieć, że duże namioty magazynowe zdecydowanie różnią się w swojej konstrukcji od standardowych namiotów. Po pierwsze: plandeka, tworząca ich pokrycia jest stworzona z odpowiedniego materiału, który jest ognioodporny i dodatkowo ma kilkadziesiąt procent większą wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Konstrukcja całorocznych namiotów magazynowych również pod wieloma względami różni się od standardowych namiotów:
- złącza pomiędzy poszczególnymi elementami są stalowe, a ich grubość jest dostosowana do tego, aby utrzymywały one w ryzach całą konstrukcję
- rury nośne są odpowiednio grubsze, przez co zapewniają stabilizację i niezawodność konstrukcji
- dodatkowo rury są zabezpieczone przed korozją, co przedłuża żywotność naszego miejsca magazynowego
- plandeka zastosowana w dużych namiotach magazynowych jest ognioodporna, wodoodporna, odporna na działanie warunków atmosferycznych oraz na szkodliwe działanie promieni UV
- namioty są także wyposażone w odpowiednie systemy wentylacyjne, co stanowi ważny element magazynowania w nich takich elementów, jak pasze czy nawozy rolnicze
W jaki sposób można zamontować namiot magazynowy?
Całoroczne namioty magazynowe nie są skomplikowanymi konstrukcjami – każdy z nas będzie mógł dokonać samodzielnego montażu namiotu w oparciu o instrukcję, dołączoną do większości modeli. Można także, w razie potrzeby, skorzystać z usług, jakie oferują niektórzy producenci, w postaci zamontowania namiotu przez pracowników firmy produkcyjnej.
Ogromnym atutem miejsca magazynowego, jakie stanowią namioty, jest także to, że są one całkowicie dostosowane do naszych potrzeby – to my decydujmy, jaka będzie ich wielkość, usytuowanie i co będziemy w nich przechowywać – dzięki temu są w 100 % praktyczne i niezawodne dla swoich użytkowników. Warto także pamiętać o tym, że, w przeciwieństwie do budynków, są to miejsca, które możemy z łatwością rozmontować i przenieść w inne miejsce, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Źródło: Hale namiotowe – Das Company
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.