Nawet osoba nieinteresująca się branżą halową wie doskonale, że konstrukcje stalowe zyskały niezwykłą popularność na przestrzeni ostatnich kilku lat. Widujemy je w niemal każdej branży, zwłaszcza w przemyśle. Jakie korzyści płyną z takiego rozwiązania?
Fot. Shutterstock
Hala przemysłowa nawet w trzy tygodnie
Dla każdego inwestora czas jest czynnikiem kluczowym. To on motywuje rachunek zysków i strat. Nic więc dziwnego, że budynki szybkie w budowie są najczęstszym wyborem. W końcu hale przemysłowe muszą też na siebie zarabiać, a im szybciej powstaną, tym szybciej pojawią się zyski.
Hale ze stali o prostej konstrukcji mogą powstać nawet w trzy tygodnie. To bardzo krótki okres. Murowane, dotychczas popularne hale, wznosi się przynajmniej w dwa miesiące, lecz zazwyczaj proces ten trwa dłużej.
Stosunkowo niski koszt
Chociaż konstrukcje stalowe nie są najtańsze w produkcji, to krótki czas budowy sprawia, że koszta całkowite nie przekraczają wydatku na alternatywne obiekty. Wręcz przeciwnie - zazwyczaj jest to inwestycja tańsza od np. hal murowanych analogicznych rozmiarów.
Warto też podkreślić, że do kosztów całkowitych wliczane są również te po wzniesieniu inwestycji, czyli m.in. koszty ponoszone z tytuły eksploatacji. Konserwacja hal ze stali jest prosta i tania. Ponadto istnieje też możliwość naprawy wad konstrukcyjnych, co w przypadku murowanych obiektów wiązałoby się z bardzo dużym ryzykiem nieodwracalnego uszkodzenia.
Wiele możliwości na przyszłość
Inwestycja w hale przemysłowe oparte na konstrukcji stalowej daje wiele przyszłościowych możliwości. Są to korzyści, których nie posiadają obiekty innego typu.
Przede wszystkim należy poświęcić osobny akapit specyficznej budowie hal stalowych. Powstają one modułowo. Oznacza to, że budynek wznoszony jest na łączonych ze sobą prefabrykatach, czyli modułach. Technologie modułowe nie należą do prostych rozwiązań, ale to one odpowiadają za krótki czas budowy. Aby je lepiej zrozumieć, można sięgnąć po przyziemny, ale bliski każdemu przykład. Budowle stalowe powstają na podobnej zasadzie co budowle z klocków do zabawy. Innymi słowy łączy się ze sobą elementy, które razem tworzą jakiś obiekt.
Ta unikalna technologia skutkuje natomiast kolejnymi zaletami. Hale ze stali to jedyne budynki przemysłowe, które można nie tylko bezproblemowo rozbudować, ale nawet zdemontować i wykorzystać w innym biznesie lub po prostu w innej lokalizacji.
Warto też wspomnieć, że konstrukcje stalowe znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach. Nie są to tylko przemysł czy logistyka, ale również rolnictwo, handel, sport i rozrywka.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.