OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, jest rodzajem ubezpieczenia majątkowego, które zapewnia ochronę w momencie szkody wyrządzonej przez ubezpieczonego.

Najczęściej mamy do czynienia z ubezpieczeniem OC komunikacyjnym, nazywanym także samochodowym. Tak zwane ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody wyrządzone w związku z ruchem pojazdu chroni kierowcę przed skutkami finansowymi wywołanych przez niego zdarzeń.

Ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Za jego brak grozi wysoka kara dochodząca nawet do 4500 zł.

Jak zatem wybrać najtańsze OC? W tym celu najlepiej skorzystać ze specjalnych porównywarek OC, które dostępne są online!

Porównywarki OC – sprawdź oferty ubezpieczycieli w jednym miejscu

Ubezpieczenie samochodowe OC można znaleźć w ofercie niemalże wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych. Jak jednak wyszukać taką polisę, która rzeczywiście okaże się najtańsza?

Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę z tego, że nie istnieje „najtańszy ubezpieczyciel” dla każdego. Firmy posiadają różne polityki obliczania kosztów polis, dlatego też każda z nich może zaproponować nam inną wysokość składki. Co zatem można zrobić, by nie przepłacić za OC? Najlepiej porównywać ze sobą ceny ubezpieczeń OC.

W tym celu warto wypróbować porównywarki OC, czyli specjalne serwisy internetowe, które pozwalają na porównanie ofert wielu ubezpieczycieli w jednym miejscu. To znacznie wygodniejsza opcja niż wizyta w biurze agenta ubezpieczeniowego. Z porównywarki można skorzystać w domu, w dowolnym momencie, gdy tylko mamy czas. Co więcej, możemy liczyć na dodatkowe zniżki, dlatego polisa będzie kosztowała wtedy jeszcze mniej.

Na rynku działa obecnie wiele porównywarek ubezpieczeniowych, na przykład www.porowneo.pl, która pozwala na dokonanie kalkulacji w najpopularniejszych towarzystwach ubezpieczeniowych: Aviva, Benefia, Proama, MTU24, Generali, Link4, AXA, You Can Drive, PZU.

Zalety korzystania z porównywarek OC:

 • wiele ofert ubezpieczycieli w jednym miejscu – można sprawdzić i porównać je jeszcze łatwiej;
 • łatwe porównanie ofert – najtańsze polisy są na wyciągnięcie ręki;
 • brak dodatkowych kosztów – z porównywarek skorzystamy za darmo;
 • dostępność 24/7 – z porównywarki skorzystamy w każdym momencie;
 • oszczędność czasu – kalkulację wykonamy wtedy, gdy mamy czas, bez potrzeby umawiania się do agenta ubezpieczeniowego;
 • możliwość zakupu polisy online – ubezpieczenie wykupujemy internetowo, bez udawania się do towarzystwa osobiście;
 • dodatkowe zniżki – przy zakupie polisy online możemy liczyć na atrakcyjne zniżki niedostępne przy wykupieniu jej stacjonarnie.

Jak skorzystać z porównywarki ubezpieczeń OC?

Porównywarki ubezpieczeń są naprawdę łatwe w użyciu – nawet, gdy wcześniej nie korzystaliśmy z takiego serwisu, bez problemu wyliczymy w nim wysokość OC, a także innych polis.

Po wejściu na stronę WWW porównywarki OC przystępujemy do wypisania specjalnego formularza, w którym podajemy informacje o sobie, o pojeździe, a także o swojej dotychczasowej historii ubezpieczeniowej.

Wypełnienie formularza jest bardzo proste i nie powinno zająć nam więcej niż kilka minut. Warto mieć pod ręką także swój dowód osobisty, prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny samochodu – znajdziemy w nich wymagane informacje.

Po wypisaniu całego formularza porównywarka ubezpieczeń OC rozpoczyna kalkulację. Najczęściej trwa ona około minuty. Następnie możemy zobaczyć wyniki, czyli indywidualnie obliczone dla nas wysokości składek ubezpieczeniowych w różnych towarzystwach, które uszeregowane są od najtańszej do najdroższej. Wtedy możemy od razu wybrać takie OC, które będzie dla nas najlepsze.

Sposoby na obniżenie wysokości OC:

 • bezszkodowa jazda;
 • zakupienie dodatkowych ubezpieczeń – wiele towarzystw proponuje swoim klientom niższe koszty ubezpieczeń przy wykupieniu ich w pakiecie;
 • współwłaściciel ze zniżkami;
 • mniej ryzykowny pojazd.

Dzięki porównywarce OC możesz szybko i łatwo znaleźć najlepsze polisy ubezpieczeniowe we wszystkich towarzystwach, a potem od razu wykupić je online!