Podłączenie lamp ulicznych w monitorowaną sieć, w porównaniu do tradycyjnego systemu, może obniżyć koszty konserwacji o 80%. Jak to możliwe?
Lampy uliczne są niezbędnym elementem każdego miasta. Zapewniają bezpieczeństwo, oświetlenie i uspokajają ruch uliczny. Jednak ich miesięczne utrzymanie jest kosztowne. Konserwacja, naprawy i wymiany bywają kosztowne. Lampy uliczne istnieją od wielu lat, ale dzięki nowej technologii możemy je teraz monitorować z daleka za pomocą kilku kliknięć! Oznacza to, że zamiast osobiście dbać o lampy uliczne co miesiąc lub dwa, można zmniejszyć koszty konserwacji nawet o 80%, korzystając z sieciowych lamp ulicznych monitorowanych zdalnie za pomocą aplikacji.
Inteligentne rozwiązania
Piękna, bezchmurna noc, księżyc niemal w pełni świeci pełnym blaskiem. Innym razem poranna mgła, zachmurzone niebu lub intensywne opady deszczu. Wymienione przypadki to sytuacje, w których bardzo przydaje się oświetlenie uliczne. Inteligentne rozwiązania pozwalają dostosować intensywność oświetlenie do panujących warunków. W przypadku pogodnej nocy, lampy mogą świecić słabiej, a w mglisty poranek przyda się więcej światła.
System gromadzi i analizuje ogromne ilości danych. Umożliwia to analizę stanu infrastruktury z dużą dokładnością. Jeśli w którymś miejscu lampa przestanie świecić, narzędzie precyzyjnie wskaże, na jakiej ulicy i gdzie znajduje się usterka. Inteligentny system to praktyczne rozwiązanie, które wspiera zarządzanie budżetem gospodarki miejskiej.
Oprawa lampowa
Kluczowymi składowymi inteligentnego systemu oświetleniowego jest inteligentna oprawa oświetleniowa, która składa się z trzech elementów: zasilacza zapewniającego wydajne zasilanie lamp, interfejsu komunikacyjnego, który łączy jednostki w cyfrowo monitorowaną, bezpieczną i niezawodną sieć oraz opcjonalnie dołączonych czujników monitorujących warunki pogodowe czy jakość powietrza.
Efektywny system oświetlenia ulicznego to coś więcej niż tylko źródło światła. Musi regulować jasność, ściemnianie, równomierność i olśnienie przy jednoczesnym zachowaniu widoczności kierowców i pieszych. W związku z tym wykorzystuje wysokiej jakości źródła światła, takie jak lampy wyładowcze HID i LED o dużej intensywności świecenia.
Zasilacze — co warto o nich wiedzieć?
Pojedyncze lub wielołańcuchowe lampy LED, z drugiej strony, wykorzystują zasilacze o różnych mocach dostosowanych do użytku zewnętrznego, izolowane lub nie. Inteligentne układy cyfrowe są często używane do sterowania lampami HID i LED, zwykle 8- lub 32-bitowy mikrokontroler jest wykorzystywany do obsługi wszystkich krytycznych działań kontrolnych, jak również do zarządzania danymi inteligentnej sieci.
Systemy te mogą być sterowane i monitorowane przy użyciu technologii przewodowych lub bezprzewodowych w różnych sprawdzonych standardach komunikacji. Sieć elektryczna może być wykorzystana do podłączenia systemu sterowania i monitorowania do źródła zasilania.
Kto to wszystko podłączy?
Decydując się na inteligentne rozwiązanie oświetleniowe, warto postawić na doświadczony zespół specjalistów. W tym celu trzeba sięgnąć po usługi elektryczne z najwyższej półki. Instalatorzy zadbają o każdy detal, zaprogramują i wdrożą cały system. Uzupełnieniem będzie szkolenie personelu, który będzie zarządzał narzędziem. Dzięki temu instalacja zostanie skutecznie wdrożona do infrastruktury miejskiej, a to oznaczać będzie oszczędności dla gmin i miast.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.