Domy szkieletowe nie są popularną metodą budowania obiektów budowlanych w Polsce. Warto jednak dowiedzieć się, z jakimi kosztami wiąże się postawienie domu szkieletowego na swojej działce. Jako prywatny inwestor, jak i osoba prywatna możesz z powodzeniem zdecydować się na takie przedsięwzięcie. Pamiętaj jednak, że w naszym kraju wciąż królują domy murowane. Czy na pewno domy szkieletowe nie są dobrym pomysłem? Sprawdź koszty realizacji przedsięwzięcia oraz najważniejsze wskazówki!
Fot. Extradom.pl
Domy szkieletowy – koszt budowy. Ile pieniędzy pochłonie budowa domu?
Chcesz mieć dom szkieletowy 100m2? Koszt budowy domu w tym przypadku w dużej mierze zależy od tego, na jakie rozwiązania technologiczne się zdecydujesz. Ogólnie rzecz biorąc, do czynników, które decydują o kosztach przedsięwzięcia, zaliczamy:
- powierzchnia domu;
- typ drewna wykorzystanego na stworzenie konstrukcji;
- liczba kondygnacji;
- sposób zasilania energią;
- standard wykończenia.
To najistotniejsze aspekty, jakie wpływają na ostateczne koszty realizacji przedsięwzięcia w postaci wybudowania domu szkieletowego na własnej działce. Koszt budowy domu szkieletowego 35m2 będzie znacznie mniejszy, aniżeli dużej willi z basenem. Kiedy chcesz jak najszybciej wybudować dom, koniecznie zainteresuj się opcją postawienia domu szkieletowego.
Jak buduje się domy szkieletowe – krok po kroku
W zakres budowy domu szkieletowego wchodzi bardzo dużo składowych. Przede wszystkim postawienie budynku w sposób bezpieczny wymaga od specjalistów sporo wprawy i sprytu. Kiedy budujesz dom szkieletowy lub jakikolwiek inny, musisz pamiętać o pogodzie. Jeśli ta nie będzie sprzyjająca to prace remontowo-budowlane również zwolnią. W przypadku domów szkieletowych większość modeli dostępnych jest w formie gotowych elementów prefabrykowanych. Kiedy te zostaną przewiezione na plac budowy, Pan musi je ustawić w odpowiednich miejscach.
Sam proces budowy rozpoczyna się od fundamentów. Te występują w formie betonowej płyty lub drewnianego podestu. Po wyschnięciu fundamentów wykonywana będzie konstrukcja szkieletowa, izolacja termiczna i akustyczna oraz wiele innych prac. Na stan surowy przychodzi elewacja oraz instalacje elektryczne. Wszelkie prace związane z wybudowaniem domu szkieletowego zamkniesz bez problemu w okresie od 3 do 4 miesięcy przy zadowalających warunkach pogodowych.
Projekt domu szkieletowego a koszty budowy – co warto wiedzieć?
Zanim rozpoczniesz jakiekolwiek prace budowlane, musisz mieć ważny projekt domu szkieletowego. Dokładnie przemyśl to, jak kuchnia powinna wyglądać. Za podstawowy projekt domu jednorodzinnego zapłacisz od 2 do 3 tys. złotych. Pamiętaj też, aby wybierać tylko dobre projekty od sprawdzonych architektów. W niektórych przypadkach według specyfikacji projektowej w budynku zastosowane zostaną zbyt grube rury, co przełoży się na większe koszty budowy. Ceny projektów są uzależnione od poziomy ich skomplikowania. To samo tyczy się prac budowlanych.
Obejrzyj nasz najnowszy film:
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.