W jaki sposób mogą pomóc w zakładzie pracy oczomyjki?

Obecność nowoczesnych narzędzi w pracy to korzyść zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Sprzęt sanitarny pozwala dobrze przygotować miejsce pracy na przyjście pracowników, tworzy odpowiednie warunki, eliminuje niebezpieczne wypadki, które zagrażają zdrowiu czy życiu osób tam przebywających, wykonujących swoją pracę. Jednym z takich narzędzi może być oczomyjka, uruchamia ona natrysk wody o właściwym natężeniu, który od razu można skierować na oczy. W przypadku, gdy coś dostało się do oka, taka szybka reakcja jest niezbędna, woda w perfekcyjny sposób jest w stanie oczyścić całe oko. Jest to nie tylko efektywny sposób, ale także tani, niewymagający użycia dodatkowych środków.

W jakich zakładach pracy oczomyjka okaże się najlepszym wyborem?

Wszędzie tam, gdzie pracownik ma do czynienia z substancjami toksycznymi, łatwopalnymi, żrącymi, kwasami, substancjami wybuchowymi, czy pyłem, warto sprowadzić oczomyjki do zakładu pracy. W obsłudze taki sprzęt nie jest zbyt trudny, można go porównać do działania prostego kranu, odkręcenie zaworu powoduje natychmiastową reakcję, woda zaczyna płynąć w określonym kierunku, wystarczy pochylić głowę, żeby móc dosięgnąć do takiego strumienia. Jest to urządzenie przydatne w różnego rodzaju halach, zakładach produkcyjnych, warsztatach, laboratorium, na przykład chemicznym czy nawet na placach budowy. Można je nabyć w różnych modelach, co przyczynia się do tego, że łatwiej jest je dopasować do danego miejsca. Ich ceny nie są też zbyt duże, dlatego bez trudu można kupić kilka takich urządzeń i umieścić je w różnych strategicznych miejscach w pracy.

Co warto wiedzieć o oczomyjkach zanim sprowadzi się je do zakładu pracy?

Przed tym jak kupi się odpowiednią ilość tego sprzętu sanitarnego, warto zorientować się, gdzie takie urządzenie powinno zostać postawione. Pracownik musi mieć do niego szybki dostęp, w ten sposób lepiej przysłużą się w zakładzie pracy. Nie należy dopuścić do tego, żeby w przypadku nieszczęśliwego wypadku, trzeba będzie szukać oczomyjki po całej hali. Dla bezpieczeństwa pracownika musi być ona postawiona tuż przy stanowisku pracy. Gdy jest to miejsce generujące dużo niebezpiecznych czynników, warto postawić ją w odległości nie większej niż 6 metrów. W przypadku innych substancji o nieco mniejszym negatywnym działaniu oczomyjka może być ustawiona w odległości 15 metrów od takiego stanowiska. Pracownik powinien zapoznać się też z działaniem tego sprzętu przed rozpoczęciem swoich obowiązków służbowych.