W połowie maja w Gdańsku spotkają się eksperci i badacze związani z różnymi gałęziami inżynierii i budownictwa, przeżywającymi obecnie rozkwit i jednocześnie mierzącymi się z nowymi wyzwaniami – ich wspólnym mianownikiem jest budowa morskich farm wiatrowych na Bałtyku. 

Walka o klimat a morskie farmy wiatrowe

Transformacja energetyczna, osiągnięcie zaplanowanych celów neutralności klimatycznej, redukcja emisji CO2 staną się tylko wówczas faktem, kiedy znacząco przyspieszą inwestycje w odnawialne źródła energii. 

Nieodzownym aspektem ich realizacji jest dobra komunikacja pomiędzy inwestorem, światem nauki, a projektantem, wykonawcą czy też dostawcą technologii i produktów. Konferencja BFW została zaprojektowana z myślą o stworzeniu platformy do wymiany wiedzy, dyskusji, wyciągania wniosków oraz wdrażania nowych pomysłów realizacyjnych.

Nie ma bezpieczeństwa energetycznego bez OZE

W dobie kryzysu energetycznego, budowa farm wiatrowych staje się niezwykle istotną gałęzią rozwoju OZE, które są niezbędne dla zapewnienia niezależności i bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju. 

Dwudniowa, majowa konferencja będzie się koncentrować na inżynierskich niuansach realizacji zarówno budowy, jak i przyłączy elektrowni oraz możliwościach technicznych posadowienia morskich farm wiatrowych i ich przyłączy, a także realizacji budowy portów instalacyjnych i serwisowych.


Tematyka wystąpień prelegentów dotyczyć będzie:

Nowa tematyka – sprawdzona formuła

Wydarzenie jest nowym projektem w portfolio Wydawnictwa Inżynieria, które w ciągu dwóch dekad zorganizowało ponad 50 branżowych konferencji i kongresów, wydaje portal inzynieria.com oraz tworzy inspirujące oraz cieszące się uznaniem projekty pomagające nawiązać dialog biznesu ze środowiskiem naukowym.

Na uczestników Konferencji BFW czeka nie tylko wiedza, ale i atrakcje. Oprócz części merytorycznej, organizatorzy przewidzieli w programie także kolację biesiadną, podczas której będzie czas na kuluarowe rozmowy i nawiązywanie kontaktów. 

Zapraszamy na stronę Konferencji

Przeczytaj także: Morskie farmy wiatrowe – badania dna Bałtyku na tysiącu kilometrów