W dniach 16–17 maja 2023 r. w Gdańsku odbędzie się Konferencja Budowa Farm Wiatrowych - #BFW2023. Jednym z prelegentów będzie dr inż. Remigiusz Duszyński z firmy Tensar. W swoim wystąpieniu omówi zagadnienia związane z portami instalacyjnymi i serwisowymi jako istotnym ogniwem morskiej energetyki wiatrowej.
Budowa morskich farm wiatrowych. Fot. Adobe Stock
Konferencja Budowa Farm Wiatrowych - #BFW2023 to nowa inicjatywa Wydawnictwa Inżynieria, która ma stać się platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy różnymi stronami procesu inwestycyjnego związanego z realizacją morskich farm wiatrowych. Dwudniowe wydarzenie będzie koncentrować się na inżynierskich niuansach realizacji zarówno budowy, jak i przyłączy elektrowni oraz możliwościach technicznych posadowienia morskich farm wiatrowych i ich przyłączy, a także realizacji budowy portów.
Inżynierskie wyzwanie
Obsługa sektora morskiej energetyki wiatrowej wymaga przygotowania odpowiedniej infrastruktury portowej. Terminale instalacyjne dostosowane do transportu ładunków wielkogabarytowych i ponadnormatywnych nacisków na nabrzeże oraz porty serwisowe umożliwiające obsługę jednostek serwisowych offshore wind są kluczowym elementem planowanego rozwoju sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.
Ambitne plany rozwoju tego sektora stanowią inżynierskie wyzwanie w zakresie projektowania i zbudowania obiektów spełniających wysokie wymagania techniczne, ekonomiczne oraz środowiskowe. W swoim wystąpieniu Remigiusz Duszyński przedstawi nowoczesne, a jednocześnie sprawdzone technologie z zakresu geotechniki i budownictwa morskiego, które mogą stanowić istotny element umożliwiający realizację tych planów.
Ekspercka wiedza geotechniczna
Remigiusz Duszyński, VIII Konferencja „Geoinżynieria w Budownictwie” / fot. Quality Studio
Dr inż. Remigiusz Duszyński z wykształcenia jest hydrotechnikiem i geotechnikiem. Od roku 2000 pracuje na Politechnice Gdańskiej jako nauczyciel akademicki. Obecnie pełni funkcję Business Development Managera w firmie Tensar Polska koncentrując swoje działania na wdrażaniu nowoczesnych technologii stabilizacji mechanicznej kruszywa. Jego działalność naukowa, dydaktyczna i ekspercka związana jest z szeroko pojętym budownictwem, hydrotechniką i geotechniką. Swoje zainteresowania koncentruje w obszarze zastosowania geosyntetyków do wzmacniania słabego podłoża gruntowego, wzmacniania skarp i zboczy oraz projektowania efektywnych i bezpiecznych platform roboczych i dróg technologicznych. Jest autorem lub współautorem czterech monografii, ponad trzydziestu artykułów oraz blisko dwustu projektów i ekspertyz naukowych. Jest również aktywnym członkiem PKG, PSG, ISSMG oraz IGS.
Nowa tematyka – sprawdzona formuła
Konferencja Budowa Farm Wiatrowych jest nowym projektem w portfolio Wydawnictwa Inżynieria, które w ciągu dwóch dekad zorganizowało ponad 50 branżowych konferencji i kongresów, wydaje portal inzynieria.com oraz tworzy inspirujące oraz cieszące się uznaniem projekty pomagające nawiązać dialog biznesu ze środowiskiem naukowym.
Na uczestników Konferencji BFW czeka nie tylko wiedza, ale i atrakcje. Oprócz części merytorycznej, organizatorzy przewidzieli w programie także kolację biesiadną, podczas której będzie czas na kuluarowe rozmowy i nawiązywanie kontaktów.
Zapraszamy na stronę Konferencji.
Przeczytaj także: Kierunki badań naukowych dla morskiej energetyki wiatrowej
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.