• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Jak przetłumaczyć język strategii na działania operacyjne w sektorze gospodarowania wodami?

Opublikowano: 10-07-2023 Źródło: inzynieria.com

W dniach 6-8 września 2023 r. w zabytkowym kompleksie Zakładu Uzdatniania Wody Bielany w Krakowie odbędzie się II Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej #GWiOP2023. Ubiegłoroczny Kongres w pełni potwierdził rosnącą potrzebę uwzględnienia wód opadowych w zarządzaniu bezpieczeństwem powodziowym oraz konieczność zintegrowanego i kompleksowego podejścia do obu tematów przez wszystkie strony procesu inwestycyjnego.


Wrocław. Fot. AdobeStock Wrocław. Fot. AdobeStock

W ciągu trzech dni kongresu uczestnicy wezmą udział w licznych prelekcjach, panelach dyskusyjnych, warsztatach praktycznych oraz wystawie branżowej. Wydarzenie jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy uznanymi autorytetami naukowymi, doświadczonymi wykonawcami i producentami oraz otwartymi na współpracę inwestorami. Poza merytorycznymi sesjami technicznymi organizatorzy przewidzieli też czas i miejsce na kuluarowe rozmowy i nawiązywanie relacji biznesowych. 

Strategia gospodarowania wodami opadowymi i roztopowymi

Uczestnicy tegorocznej edycji Kongresu będą mieli okazję wysłuchać bardzo ciekawego wystąpienia Witolda Sumisławskiego - Pełnomocnika Prezydenta Wrocławia oraz MPWiK S.A. ds. Gospodarowania Wodami Opadowymi i Roztopowymi. Uznany ekspert, menedżer o wieloletnim  doświadczeniu w zarządzaniu sektorem publicznym i prywatnym,  specjalizujący się w zarządzaniu strategicznym i operacyjnym w gospodarce wodnej na szczeblu krajowym, regionalnym i lokalnym opowie, w jaki sposób skutecznie zamienić plan strategiczny w konkretne działania operacyjne. Przykładem będzie Wrocław. 

Witold Sumisławski podczas Kongresu GWiOP2022. Fot. Quality Studio Witold Sumisławski podczas Kongresu GWiOP2022. Fot. Quality Studio

Opracowana i zatwierdzona Strategia gospodarowania wodami opadowymi i roztopowymi we Wrocławiu zawiera profesjonalnie opracowaną strategię ogólną przetłumaczoną na język konkretnych działań operacyjnych – wyjaśnia ekspert. Zawiera w sobie m.in. system zarządzania GWO w mieście, zasady wprowadzania rozwiązań GWO do dokumentów planistycznych i  stosowania w planowanych inwestycjach, zakres rzeczowy wyłoniony poprzez wielokryterialne narzędzia selekcji zadań, narzędzia wspierające zarządzanie operacyjne, harmonogramy w tym rzeczowo-finansowe (HRF) – wylicza dalej. Takie podejście do tematu daje możliwość pełnej realizacji przyjętych działań i osiągnięcia wyznaczonych celów strategicznych w określonym czasie, o czym będzie można posłuchać podczas wystąpienia prelegenta.

Wiedza – Biznes  – Atrakcje: pełne oblicze Kongresu GWiOP

Tradycyjnie, drugiego dnia kongresu odbędzie się uroczysta gala rozdania Tytanów – prestiżowych nagród inżynieryjnych od kilkunastu lat przyznawanych w kategorii Produkt Roku oraz Realizacja Roku branży gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej.

Jedną z kluczowych atrakcji eventu będzie także wycieczka techniczna, podczas której uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić unikatową, nowo otwartą mobilną przepompownię Kraków Lesisko oraz obiekty hydrotechniczne największej zapory wodnej w Polsce – w Dobczycach.

Kongres, podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się w formule hybrydowej, co oznacza, że można wziąć w nim udział na miejscu lub online za pośrednictwem platformy AkademiaInzynieria.com

Zapraszamy do REJESTRACJI przez STRONĘ KONGRESU.

Przeczytaj także: Opłata za korzystanie z kanalizacji deszczowej – czy to się w ogóle opłaca?

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia