W dniach 6-8 września 2023 r. w zabytkowym kompleksie Zakładu Uzdatniania Wody Bielany w Krakowie odbędzie się II Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej #GWiOP2023. Ubiegłoroczny Kongres w pełni potwierdził rosnącą potrzebę uwzględnienia wód opadowych w zarządzaniu bezpieczeństwem powodziowym oraz konieczność zintegrowanego i kompleksowego podejścia do obu tematów przez wszystkie strony procesu inwestycyjnego.
Kanalizacja deszczowa. Fot. Katowickie Inwestycje
W ciągu trzech dni kongresu uczestnicy wezmą udział w licznych prelekcjach, panelach dyskusyjnych, warsztatach praktycznych oraz wystawie branżowej. Wydarzenie jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy uznanymi autorytetami naukowymi, doświadczonymi wykonawcami i producentami oraz otwartymi na współpracę inwestorami. Poza merytorycznymi sesjami technicznymi organizatorzy przewidzieli też czas i miejsce na kuluarowe rozmowy i nawiązywanie relacji biznesowych.
Warto posłuchać eksperta
Jednym z prelegentów tegorocznego kongresu będzie Paweł Dąbrowski – jego główną specjalnością jest geodezja, ale od kilkunastu lat związany jest zawodowo także z gospodarką wodną. Obecnie pracuje w Urzędzie Miasta Rumi jako Naczelnik Wydziału Gospodarowania Mieniem. W latach 2012-2016 był członkiem Rady Gospodarki Wodnej Regionu Wodnego Dolnej Wisły a obecnie członkiem Rady Lokalnego Partnerstwa Wodnego Powiatu Wejherowskiego. Aktualnie koordynuje także wszystkie sprawy dotyczące wód opadowych i płynących oraz kanalizacji deszczowej w mieście Rumia i nowo zagospodarowywanych terenach Portu Gdynia.
Paweł Dąbrowski. Fot. Quality Studio
Wprowadzenie opłaty za korzystanie z kanalizacji deszczowej oprócz oporu społecznego generuje też znaczne koszty administracyjne i liczne trudności w jej naliczaniu – konstatuje ekspert. Niektóre problemy napotkane w trakcie jej stosowania są zaskakujące – dodaje i zapewnia, że w swojej prezentacji przedstawi plusy i minusy takiej opłaty.
Wiedza – Biznes – Atrakcje: pełne oblicze Kongresu GWiOP
Tradycyjnie, drugiego dnia kongresu odbędzie się uroczysta gala rozdania Tytanów – prestiżowych nagród inżynieryjnych od kilkunastu lat przyznawanych w kategorii Produkt Roku oraz Realizacja Roku branży gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej.
Jedną z kluczowych atrakcji eventu będzie także wycieczka techniczna, podczas której uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić unikatową, nowo otwartą mobilną przepompownię Kraków Lesisko oraz obiekty hydrotechniczne największej zapory wodnej w Polsce – w Dobczycach.
Kongres, podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się w formule hybrydowej, co oznacza, że można wziąć w nim udział na miejscu lub online za pośrednictwem platformy AkademiaInzynieria.com
Zapraszamy do REJESTRACJI przez STRONĘ KONGRESU.
Przeczytaj także: Mądre gospodarowanie wodami i ochrona przeciwpowodziowa to nasze najważniejsze obowiązki w dobie zmian klimatu
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.