W dniach 10 – 12 stycznia w Toruniu odbędzie się VIII Konferencja CIPP – Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu, która od lat konsoliduje polskie środowisko branży bezwykopowej renowacji oraz jest okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń między ekspertami. Jednym z prelegentów 8. Edycji wydarzenia będzie dr inż. Bogdan Przybyła - adiunkt w Katedrze Mechaniki Budowli i Inżynierii Miejskiej Politechniki Wrocławskiej.
Inspekcja kanalizacji. Fot. pogotowiekanalizacyjnepl
Organizatorzy VIII Konferencji CIPP - Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu jak co roku zaproponowali szeroki zakres tematyczny konferencji. Uznani badacze, a także przedstawiciele wykonawców oraz inwestorów dyskutować będą m.in. o:
- korzyściach płynących ze stosowania bezwykopowej renowacji - w tym korzyściach ekologicznych
- styrenie - jego właściwościach i wpływie na środowisko
- problemach oddziaływania wód gruntowych i przecieków przez ściany kanałów
- inspekcji oraz renowacji przewodów i pionów kanalizacyjnych
- szczegółowych wymaganiach konstrukcyjnych i jakościowych, jakie powinno się stawiać rękawom CIPP
Jakość badań inspekcyjnych – od czego zależy?
Inspekcja przewodu kanalizacyjnego. Fot. Quality Studio dla firmy Terlan
W wymieniony powyżej obszar tematyczny wpisuje się wystąpienia dr inż. Bogdana Przybyły, który w swojej prezentacji omówi rozwiązania sprzętowe w inspekcji przewodów kanalizacyjnych oraz proces oceny stanu technicznego przewodów w renowacji CIPP.
Badania rurociągów z użyciem kamer (CCTV) prowadzone są z ukierunkowaniem na różne cele – badania odbiorowe, inspekcje bieżące, projekty renowacyjne. Rodzaj przyjętych metod badawczych, właściwości sprzętu, wymagane dokładności pomiarów, sposób postępowania w trakcie badań oraz analiza ich wyników zależą od wymienionych celów – zauważa badacz w zapowiedzi swojej prelekcji.
Przyjęte założenia wraz ze sposobem prowadzenia badań jednoznacznie wpływają na wiarygodność i przydatność uzyskiwanej oceny stanu technicznego rurociągu. Uczestnicy konferencji CIPP2024 będą mieli okazję posłuchać o powyższych parametrach, często określanych „jakością badań” ukierunkowanych na obszar renowacji wykładzinami CIPP – w tym projektowania wykładziny oraz przeprowadzenia jej odbioru.
Dr inż. Bogdan Przybyła. Fot. Quality Studio
Dr inż. Przybyła specjalizuje się w tematyce oceny stanu technicznego i rehabilitacji przewodów wodociągowych i kanalizacyjnych. Jest autorem i współautorem prac ekspertyzowych, realizowanych na Wydziale Budownictwa Politechniki Wrocławskiej oraz licznych publikacji naukowo-technicznych, w tym monografii zwartej pt. „Badania i ocena stanu technicznego przewodów kanalizacyjnych”.
Wiedza – Biznes – Atrakcje
Technologia CIPP (ang. Cured in Place Pipe), to jedno z najpopularniejszych obecnie rozwiązań do odnowy rurociągów i metoda o olbrzymim potencjale rozwojowym, stale unowocześniana i dopracowywana. By branża renowacyjna w pełni mogła korzystać z jej możliwości, potrzebuje platformy wymiany doświadczeń pomiędzy wykonawcami, inwestorami oraz producentami. Taką rolę od kilku lat pełni Konferencja „Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu CIPP”.
Podczas tegorocznej Konferencji nie zabraknie wątków projektowych, technicznych, finansowych oraz prawnych związanych z technologią CIPP. Poruszone zostaną także zagadnienia dotyczące prac komplementarnych w CIPP, czyli przygotowawczych, towarzyszących i odbiorowych. Są niezbędne w realizacji renowacji CIPP, a jakość ich wykonania ma istotne znaczenie dla sukcesu zadania.
Organizatorzy zadbają o to, by uczestnicy zdobyli cenną wiedzę, mogli rozwijać branżowy biznes i skorzystać z atrakcji.
Dla uczestników, którzy zarejestrują się na konferencję do 4 grudnia 2023 r., organizatorzy przewidzieli praktyczny upominek: zestaw składający się z termosu i kubka termicznego renomowanej marki Rockland. Dostępne są także rabaty za rejestrację większej ilości uczestników - zaczynają się już od 2 osób. Rejestracji można dokonać TUTAJ
Przeczytaj także: CIPP niesie wiele korzyści – także ekologicznych
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.