Na 30 hektarach wokół Stadionu Narodowego ma powstać:centrum kongresowe z salą na 8 tysięcy miejsc oraz licznymi salami konferencyjnymi, hotel 5-gwiazdkowy, a także hale wystawienniczo-targowe. W okolicy stadionu ma zostać również wybudowana hala przeznaczona na imprezy rozrywkowe. W projektach też mają być zawarte podziemne parkingi i drogi dojazdowe ułatwiające dotarcie do tego rejonu miasta.

Autor najlepszej propozycji zostanie zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki i otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. złotych..
Trwają prace przy budowie StadionuProjekt Stadionu NarodowegoW boisko, trybuny i koronę Stadionu Dziesięciolecia zostanie wbitych 126 testowych pali..

Wbijanie pali w różne miejsca stadionu ma na celu sprawdzenie, jakie obciążenie będą musiały wytrzymać słupy dźwigające przyszłą konstrukcję. Pale zostaną maksymalnie obciążone i w efekcie zniszczone. Dopiero wtedy w grunt, na którym stoi Stadion Dziesięciolecia, zostaną wbite słupy "właściwe". Cała operacja ma potrwać około miesiąca.