Według danych "Gazety Wyborczej Kraków" krakowskie stadiony będą na czas:
- trybuny Wisły powinny być gotowe późną jesienią 2010 r., za kilka tygodni powinno ruszyć burzenie trybuny wschodniej, a na jej miejscu ruszy budowa nowej;
- kompleks sportowy przy Reymonta z zapleczem medialnym i boiskami treningowymi powinien być gotowy do połowy 2011 r.;
- stadion Hutnika czeka na zainstalowanie ogrzewanej murawy i słupów z oświetleniem, na razie inwestycję blokują zakonnicy z opactwa w Mogile;
- Stadion Cracovii - ogłoszono przetarg na wykonawcę trybuny na kilkanaście tysięcy osób., brakuje 80 mln zł.

Najsilniejszą stroną Krakowa są hotele. Z istniejących obiektów wszystkie spełniają standardy UEFA. Najlepiej sytuacja wygląda w segmencie trzygwiazdkowym, gdzie Kraków ma spore rezerwy - czytamy w "Gazecie Wyborczej Kraków".

Inaczej wygląda sprawa lotniska w Balicach. Jesienią br. zostanie oddany wielopoziomowy parking na 863 auta. Ponadto ruszy budowa hotelu przy lotnisku. Najgorzej wygląda rozbudowa terminalu, której koszt szacuje się na 400 mln zł. Inwestycja ma zwiększyć przepustowość lotniska do 9 mln odpraw rocznie. Władze lotniska liczą, że przetarg na rozbudowę uda się ogłosić jeszcze w tym półroczu. W tym roku powstanie także dodatkowa trasa, łącząca płytę postojową z drogą kołowania. Dzięki temu odprawa samolotów zostanie znacznie przyspieszona. W dalszej kolejności zostanie rozbudowana płyta postojowa.

Najgorzej wygląda stan komunikacji miejskiej. Dwa podziemne parkingi w okolicach stadionu Wisły wciąż pozostają jedynie na papierze. Nie ma szans na trasę Balicką, która miała połączyć bezpośrednio lotnisko z al. Armii Krajowej. Miasto nie zdąży z formalnościami z powodu protestów mieszkańców. Kłopoty z terminem realizacji ma także rondo Ofiar Katynia, przez które będzie przejeżdżać większość pojazdów z lotniska pod stadion i do centrum Krakowa. Projekt przebudowy ronda odpadł z konkursu po dotacje unijne. Ważą się losy linii tramwajowej na Ruczaj. Natomiast jeszcze w tym roku powinna ruszyć budowa dwupasmówki z Płaszowa do wschodniej obwodnicy Krakowa, wzdłuż której poprowadzona będzie linia tramwajowa. Na chwilę obecną trwa budowa wschodniej obwodnicy miasta. Odcinek łączący autostradę A4 w Bieżanowie z węzłem na Wzgórzach Krzesławickich do Euro prawdopodobnie nie powstanie.