Zweryfikowane w ostatnim czasie plany inwestycyjne portu przedstawił we wtorek prezes zarządzającego lotniskiem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego (GTL), Artur Tomasik (PAP). Według niego gotowe są już tzw. studia wykonalności obu inwestycji, teraz rozpoczyna się etap szczegółowych projektów i realizacji.

Najważniejszą inwestycją na podkatowickim lotnisku będzie budowa nowej drogi startowej, natomiast stary pas zostanie zamieniony na drogę do kołowania. Pewna część inwestycji może zostać sfinansowana ze środków unijnych.
W 2012 r. będą gotowe nowe płyty postojowe, zajmujące łącznie ok. 12 ha. Na chwilę obecną kończy się ich projektowanie, a do końca września powinno być wydane pozwolenie na budowę. Przetarg na realizację zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku, a budowa ruszy w przyszłym roku.

Inwestycja nie zostanie opóźniona, mimo iż mistrzostwa Euro 2012 na pewno nie będą się rozgrywały w Chrzanowie. Władze lotniska zrezygnowały jedynie z szybkiej budowy nowego terminalu pasażerskiego, który powstać dopiero po 2015 r.