Wkrótce w Szanghaju rozpocznie się realizacja najwyższego wieżowca w Państwie Środka. Będzie to ostatnia z trzech wież, tworzących finansowo-handlowe centrum Luijiazui w dzielnicy Pudong w Szanghaju. Wszystkie trzy wieże złożą się na architektoniczny symbol etapów rozwoju kraju. Jin Mao Tower jest metaforą przeszłości Chin, a Shanghai World Financial Center uosabia obecny sukces ekonomiczny. Na ich tle Shanghai Tower pomyślana jest jako reprezentacja nieograniczonych możliwości Chin w przyszłości.

Wieżowiec, którego budowa rozpoczęła się w listopadzie 2008, to właściwie dziewięć cylindrycznych budynków, postawionych jeden na drugim. Zewnętrzna, skręcająca się fasada otacza wieżowiec dookoła. Pomiędzy dwiema fasadami ulokowano dziewięć atriów - otwartych ogrodów. W budynku znajdą się głownie biura, a także hotel oraz luksusowe centra handlowe i kulturalne. Podziemny garaż będzie miał trzy poziomy, zmieści się tam również stacja metra.

Shanghai Tower to więcej niż charakterystyczny, wielofunkcyjny, 128-piętrowy drapacz chmur. To prawdziwy przełom w rozwoju skali miasta i ekologicznego społeczeństwa. Tworzy wizję nowoczesnej metropolii, która jest nie tylko zapowiedzią przekształcenia Szanghaju, ale też stanie się wzorem dla budynków w miastach na całym świecie - uważa projektant.