Do 27 marca można składać propozycje w międzynarodowym konkursie architektoniczno-urbanistycznym na zagospodarowanie Międzyodrza i wyspy Łasztownia. Projekt przebudowy obejmuje rozwój zarówno pod kątem strefy biznesowej, rozrywkowej, kulturalnej, jak i mieszkaniowej.
Szczecin. Fot. Shutterstock
Jak powiedział prezydent Szczecina, Piotr Krzystek, Łasztownia to urokliwe miejsce, które ma w sobie ogromny potencjał do rozwoju. Powstaną tu nie tylko nowe biurowce, ale też apartamenty, mieszkania, instytucje kultury, kawiarnie, poszerzona zostanie baza dla jachtów. To będzie prawdziwe serce miasta, gdzie na mieszkańców będzie czekać nie tylko wiele usług, ale też piękny widok na wodę i Wały Chrobrego.
W planowaniu zagospodarowania Międzyodrza i Łasztowni trzeba m.in. wziąć pod uwagę dogodne rozwiązania komunikacyjne. Miejski architekt podkreśla, że wyzwanie, jakie stoi przed projektantami i inwestorami jest spore, m.in. ze względu na to, że będą mieć do czynienia z przestrzenią, na której przez lata prowadzona była działalność portowa i przemysłowa, a teraz trzeba ją zintegrować z miastem. Przyszłość Szczecina jest ściśle związana z obszarem Międzyodrza. Teren poddany opracowaniu konkursowemu obejmuje (od północy) Wyspę Grodzką, Łasztownię wraz z obszarem tzw. Portu Wolnocłowego, Kępę Parnicką i Wyspę Zieloną. Całość terenu w zakresie obszaru opracowania stanowi powierzchnię ponad 200 ha – mówił Jarosław Bondar, architekt miasta.
Wyniku konkursu będą znane w październiku 2017 r. Pula nagród to 425 tys. zł. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma nagrodę w wysokości 150 tys. zł.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.