Kolporter Expo zorganizowała w Silesia Expo od stycznia 2008 r. 30 imprez targowych i wydarzeń. Obiekt zbudowano na 17 ha terenów po dawnej fabryce silników Silma. Na chwilę obecną Silesia Center posiada 13,5 tys. m2 powierzchni wystawienniczej.
W ramach drugiego etapu mają powstać trzy hale: A (o kształcie spodka i posłuży do organizowania imprez kulturalnych,sportowych i rozrywkowych), C i D. Nowe hale powiększą powierzchnię centrum do 43,5 tys. m2. Powstanie też 30 tys. km2 powierzchni wystawowej zewnętrznej.

Prezes Kolporter Expo poinformował, że budowa może rozpocząć się w 2010 r. jednakże będzie uzależniona od sytuacji na rynku. Na razie nie sposób oszacować kosztów drugiego etapu. Raczyński podkreśla, że będą prawdopodobnie mniejsze niż pierwszego etapu, ponieważ istnieje już gotowa infrastruktura.

Grupa Kolporter ma w planach także wykorzystanie budynku biurowego znajdującego się w kompleksie dawnych zakładów Silma - jako hotel. W tym celu do współpracy zostanie zaproszona jedna z sieci hotelowych. W obiekcie może powstać 300-350 apartamentów.