- Jest to bardzo ciekawa propozycja. Na dzisiejszym posiedzeniu zarząd PBG zajmie się tą sprawą. Mogę jedynie powiedzieć, że w najbliższym czasie podejmiemy rozmowy z Polimeksem na temat odsprzedaży Hydrobudowy w zamian za akcje - powiedział Reuterowi Krzyżaniak.
- Nic na ten temat na razie nie wiemy, nic do nas jeszcze w tym temacie nie dotarło - powiedział zaś Reuterowi prezes Polimeksu Konrad Jaskóła.

Jeśli transakcja doszłaby do skutku, przeprowadzenie jej według obecnej wyceny Hydrobudowy i Polimeksu pozwoliłoby PBG kontrolować 20 procent Polimeksu, uważa część analityków.
- Zgodnie z bieżącymi parytetami, PBG stałoby się 20-procentowym akcjonariuszem Polimeksu po podniesieniu kapitału. Chyba nie wchodzi się na 20 procent do tego typu spółek, to nie jest inwestycja finansowa PBG - powiedział analityk Domu Maklerskiego PKO BP SA, Michał Sztabler.
- Plotki o połączeniu PBG i Polimeksu krążyły na rynku przez jakiś czas. Uważamy, że jedna albo obie strony testują reakcję rynku zanim zaczną potencjalnie długie rozmowy o fuzji - głosi poniedziałkowy raport domu maklerskiego Wood & Company.

Specjalizujące się w budownictwie przemysłowym i infrastrukturalnym PBG wyceniane było w piątek na zamknięciu na ponad 2,5 miliarda złotych, grupa budowlana i produkcyjna Polimex na 1,15 miliarda złotych. 62-procentowy udział PBG w Hydrobudowie wyceniony był przez rynek na niecałe 700 milionów złotych. Kupno Hydrobudowy przez Polimex byłoby dla tej grupy wzmocnieniem.  Według zrewidowanej przed dwoma tygodniami prognozy, Hydrobudowa spodziewa się, że w 2008 roku osiągnie około 60 milionów złotych skonsolidowanego zysku, około 56 milionów zysku operacyjnego oraz ponad 1,2 miliarda skonsolidowanych przychodów.