Nowy budynek będzie miał 2,2 tys. m kw. powierzchni handlowo-usługowej na trzech dolnych kondygnacjach i 1,8 tys. m kw. powierzchni biurowej na trzech górnych piętrach. Ma powstać w ciągu 12 miesięcy. Inwestor zakłada, że do końca tego roku uzyska pozwolenie na budowę - poinformowała w czwartek na konferencji prasowej w Kielcach Joanna Richter z zarządu spółki.

"Podstawowym założeniem kieleckiego projektu jest wykreowanie formy nowoczesnego budynku handlowo-biurowego, odpowiednio uzupełniającej XIX-wieczną zabudowę ul. Sienkiewicza, pełniącej funkcję deptaku" - powiedział projektant Zbigniew Maćków.

Rewitalizacyjne projekty Centrum Development&Investment są związane z rozwojem centrów największych miast w Polsce. Inwestor chce zachowywać historyczne i kulturowe walory nie tylko samych obiektów, ale również ich otoczenie architektoniczno-urbanistyczne.

Portfolio nieruchomości Centrum Development&Investment obejmuje ponad 140 tys. m kw. powierzchni handlowo-usługowej i biurowej w 19 obiektach, wśród których są m.in. Wars&Sawa i Junior oraz Smyk w Warszawie, Renoma we Wrocławiu, Okrąglak w Poznaniu i Posejdon w Szczecinie.